Fotbalisté Nigérie získali na africkém šampionátu bronz

KÁHIRA

Fotbalisté Nigérie získali potřetí za sebou na mistrovství Afriky bronzové medaile. V utkání o třetí místo porazili v Káhiře Senegal 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 79. minutě Garba Lawal, který přesně zamířil ke vzdálenější tyči a brankář Senegalu Pape Mamadou Diouf dokázal míč už jen lehce tečovat.

Kapitán Nigérie Jay Jay Okocha tak medailí ozdobil svůj poslední zápas v národním týmu. Dvaatřicetiletý záložník Boltonu, jenž už dříve ohlásil, že po turnaji ukončí reprezentační kariéru, nastoupil v základní sestavě, přestože po většinu turnaje kvůli zranění stehna nehrál. V polovině druhého poločasu ho kouč vystřídal a ze hřiště ho vyprovodil bouřlivý potlesk fanoušků.

Senegal nasadil do zápasu řadu hráčů, pro něž to byl první start na turnaji, nehrál například Okochův spoluhráč z Boltonu Hadji Diouf. Přestože na šampionátu prohrál čtyři ze šesti zápasů, skončil jeho tým v elitním kvartetu ze šestnácti účastníků. Nigérie měla dostatek dalších šancí, třeba Taiwo napálil z přímého kopu břevno.