Rubriky:

Fotbal

Horváth si dovolenou v Čechách moc neužívá

22. března 2006 10:36 - PRAHA

Dva týdny "placené dovolené" dostal od klubu český fotbalista Visselu Kóbe Pavel Horváth, ale pobyt doma si moc neužívá. Má totiž problémy se zády a před pátečním návratem do Japonska mu nezbývá než doufat, že co nejrychleji skočí na hřiště.

 

REUTERS

"Odehrál jsem jen jeden mistrák. Ale záda mě hodně bolela, navíc jsem dostal nějakou střevní chřipku. Od té doby jsem se z toho pořádně nedostal," líčí Horváth. "Dvakrát jsem trénoval, ale moc to nešlo," vykládá zkušený záložník.

Přišel za ním nový trenér Visselu, Angličan Stuart Baxter, a řekl: "Potřebuju tě zdravého. Vezmi rodinu, odleťte do Prahy, zajdi si k doktorům a odpočiň si." Jeho svěřenec nic nenamítal. "Baxter mi vyprávěl, že si jako fotbalista taky se zády užil své a že jediné, co pomůže, je klid. Dohodli jsme se, že za 14 dní přiletím zpátky," prozrazuje.

"Aspoň jsme tady stihli vyřídit nějaké věci kolem stavby baráku." Vissel v uplynulé sezóně spadl z nejvyšší soutěže a nyní se z druhé ligy snaží dostat zpátky. "První zápas jsme rupli, ale další tři vyhráli. Ještě nás čeká 45 utkání. Nicméně klub vyhlásil, že letos vyhrajeme druhou ligu a za rok i první. Tak jsem zvědav. Ale postoupit musíme, mužstvo se zas tak nezměnilo," říká Horváth.

Pod vedením 'anglického Franze'

Z klubu odešlo kromě Čechů Müllera s Ulichem, kteří v Kóbe jen hostovali, ještě pár hráčů, jimž vypršely kontrakty. "Přišli tři mladí japonští dravci, všichni skočili do základu. A pak tam zůstali staří psi jako já," usmívá se bývalý hráč Teplic.

Rozdíl mezi první a druhou japonskou ligou prý není nijak propastný. "Zatím jsme toho moc neodehráli, ale jsou tam dobré zápasy. Minulou sezónu jsme skoro pořád prohrávali, teď jdeme do každého utkání jako favorit. Proto hrajeme víc útočně, tolik nebráníme. Baxter vyznává správnou taktiku, je to takový anglický Franta Straka. Hodně impulzivní, na tréninku všechno sám předvádí," charakterizuje bývalého kouče reprezentace Jihoafrické republiky.

Horváth je v Japonsku od léta 2004 a dosud měl v klubu vždy nějakého krajana. Nejdřív trenéra Haška, později Řeháka a Müllera s Ulichem. "Zatím mi to moc nevadí, s rodinou jsme si v Kóbe zvykli. Navíc už trochu vládnu japonštinou," přibližuje 30letý fotbalista.

V klubu pracuje tlumočník Ju Ono, jenž žil několik let na Slovensku. "Překládá Baxterovy pokyny z angličtiny do japonštiny, ale můžu si s ním pokecat i česko-slovensky. A ještě se vídáme s českým doktorem Robinem, který si vzal za ženu Japonku," dodává Horváth, jenž má v klubu smlouvu do konce roku. "Kdyby mě tam chtěli ještě další sezónu, neváhal bych. Nic nám tam nechybí."

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
dnes 17:00 Karviná - Liberec Karviná - Liberec
Serie A
Včera 10. kolo Janov - AC Milán Janov - AC Milán 3:0
dnes 20:45 Chievo - Boloňa Chievo - Boloňa
dnes 20:45 Fiorentina - Crotone Fiorentina - Crotone
dnes 20:45 Inter - FC Turín Inter - FC Turín
dnes 20:45 Juventus - Sampdoria Juventus - Sampdoria
dnes 20:45 Lazio Řím - Cagliari Lazio Řím - Cagliari
dnes 20:45 Neapol - Empoli Neapol - Empoli
dnes 20:45 Pescara - Atalanta Pescara - Atalanta
dnes 20:45 Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím