Rubriky:

Fotbal

Sionko přestoupil do Glasgow Rangers

16. května 2006 16:39 - GLASGOW

Český fotbalista Libor Sionko přestoupil z Austrie Vídeň do Glasgow Rangers. Devětadvacetiletý reprezentant ve slavném skotském klubu podepsal tříletý kontrakt, který obě strany stvrdily podpisem po úterní zdravotní prohlídce. ČTK přestup potvrdil hráčův agent Pavel Zíka. Sionko bude prvním českým hráčem, který oblékne dres Rangers.

 

archiv

Podle Zíky se podmínky angažmá dojednaly už na pondělní večerní schůzce, v úterý Sionko absolvoval náročnou zdravotní prohlídku. "Nepřestupuji poprvé, ale to jsem ještě nezažil. Na klinice jsem strávil půl dne, není na mně jediné místo, které lékaři důkladně nezkoumali," řekl ČTK dobře naložený fotbalista v telefonickém rozhovoru krátce po podpisu.

Rangers jsou pro Sionka velkou šancí, na kterou čekal po předloňském odchodu ze Sparty během působení v rakouské lize. Tam stačil získat tituly v dresu GAK Štýrský Hradec i ve službách Austrie, která nedostane za Sionka odstupné, protože záložníkovi koncem června vyprší smlouva.

Z nové šance byl nadšen. "Teď už se těším na nové cíle ve slavném klubu. Udělám vše pro to, aby se mnou byli spokojeni. Z každého kroku zde na vás dýchne velká tradice," prohlásil Sionko už v pondělí po příjezdu do Skotska, kde byl každý jeho krok pod dohledem místních médií. Především kvůli tomu, že Sionko je první posilou nového kouče Paula Le Guena, který dříve sbíral úspěchy v Lyonu.

Sionko se chystá do Seefeldu

Sionko po podpisu smlouvy v novém působišti myslel i na reprezentační povinnosti, protože je náhradníkem pro mistrovství světa. Trenér Karel Brückner by ho rád viděl na soustředění v Seefeldu, přestože se původně zdálo, že Sionko bude pouze náhradníkem čekajícím na telefonu. "Ještě budu s trenérem mluvit, rád bych vyrazil do Rakouska o něco později," uvedl fotbalista, který už dostal první pokyny, kdy má nastoupit do přípravy v Rangers.

"Pokud nepojedu na šampionát, nastoupím 20. června. V opačném případě mám od trenéra slib, že dostanu třítýdenní dovolenou po posledním českém utkání na turnaji," řekl sedmnáctinásobný reprezentant.

Sionko se stane pátým českým hráčem na soupiskách týmů ve skotské lize, ovšem už brzy se zřejmě počet Čechů v soutěži znovu sníží. V Heart of Midlothian hráli v této sezoně Rudolf Skácel, Michal Pospíšil, Roman Bednář a Luděk Stracený. Skácel však zřejmě v nejbližších dnech přestoupí do Anglie.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: