Rubriky:

Fotbal

Maradona dluží v Itálii za daně, policie mu sebrala hodinky

7. června 2006 17:41 - ŘÍM

Italy zbožňovaný bývalý argentinský fotbalista Diego Maradona si příště zřejmě hodně rozmyslí, než zase vstoupí na italskou půdu. Může za to zážitek ze začátku tohoto týdne - sotva přiletěl do Neapole, aby se tam zapojil do charitativního zápasu, místní policie mu zabavila hned dvoje náramkové hodinky prestižní značky Rolex.

Maradona hrál za Neapol v letech 1984 až 1991 a dvakrát dovedl místní tým k ligovému titulu. Ve stejné době ale podle italského finančního úřadu "opomněl" zaplatit daň z příjmu v hodnotě 31 miliónů eur. To v přepočtu dělá asi 875 miliónů korun a 45letému Maradonovi nepomáhá ani to, že dodnes ho především Neapol pro jeho kouzla s míčem bezmezně miluje.

Fotbalista čelí tlaku italského tisku už řadu let, přestože žije ve své rodné Argentině. Tvrdí, že daně jsou problémem jeho bývalého klubu, který je měl za něho platit. Italské finanční úřady ale trvají na svém, a když se teď mistr světa z roku 1986 v Neapoli objevil, policisté ho navštívili s příkazem zabavit vše, co má nějakou hodnotu.

Hodinky bez drahých kamenů, aspoň jsou vodotěsné

Jak ale po zásahu řekl agentuře Reuters policejní důstojník Geremia Guercia, Maradona měl u sebe jen dva takové cennější předměty, a to dvoje rolexky. "Jejich skutečná hodnota je ale jen asi 10 000 eur, protože nebyly ani osázeny žádnými vzácnými kameny. Zato jsou vodotěsné."

Guercia však předvídá, že za Maradonovy hodinky dostanou úřady zřejmě o něco víc peněz, až rolexky půjdou do dražby. "Určitě o ně bude velký zájem, až se mezi lidmi roznese, že je nosil Diego. To je přece normální, že cena takového předmětu pak prudce vzroste." Maradona se zatím k zabavení hodinek veřejně nevyjádřil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: