Rubriky:

Fotbal

Vypískání Sereny rozlítilo francouzský tisk

6. června 2003 15:36 - PAŘÍŽ

Francouzský tisk se postavil na stranu Sereny Williamsové a nevybíravé chování diváků na adresu americké tenistky při semifinálovém utkání French Open jednoznačně odsoudil. Deník L'Équipe označil fanoušky za "hloupé a zlomyslné publikum", které nemá "dostatek úrovně".

 

koláž Novinky s použitím ČTK

V bouřlivé atmosféře semifinálového zápasu, v němž Belgičanka Justine Heninová-Hardenneová porazila turnajovou i světovou jedničku Serenu Williamsovou, bylo obecenstvo od začátku na straně belgické hráčky. Na Williamsovou se snášely v průběhy utkání různé pokřiky, na konci duelu ji navíc diváci vypískali.

Podle francouzských médií si ale americká hráčka toto chování rozhodně nezasloužila. Sportovní deník L'Équipe atmosféru během zápasu glosuje titulkem "Zkalená radost". Souhlasí přitom se Sereninou matkou Oracene, která se o francouzském publiku vyjádřila slovy: "Nedostatek úrovně a naprostá ignorance".

Libération: publikum se nepředvedlo

"Každý zápas proti Sereně Williamsové je zajisté tak trochu boj Davida a Goliáše. Je také pravda, že sestry Williamsovy se v minulosti nechovaly zrovna nejlíp. Serena se však od té doby, co je světovou jedničkou, chová k soupeřkám uctivě a stejně jako její sestra Venus nezpochybňuje rozhodnutí rozhodčích. Svá vítězství si plně zasloužila, je to výjimečná šampiónka," zdůraznil deník.

Deník Libération shledal zápas za nejkrásnější a nejvýraznější duel letošního French Open. "Jenom publikum na Roland Garros, u něhož se předpokládají jisté znalosti, se zrovna nepředvedlo," poznamenává list.

Podle něj lze ještě pochopit, že frankofonní Heninovou považovalo pařížské publikum za náhražku domácí Amélie Mauresmové, kterou Williamsová vyřadila ve čtvrtfinále. "Svou averzi proti Williamsové však dotáhli diváci tak daleko, že tleskali, když zkazila první podání, a vypískali ji při odchodu z kurtu, což je velmi pochybné," podotýká deník Libération.

V Belgii propukly mohutné oslavy

Senzační postup Justine Heninové-Hardenneové a Kim Clijstersové do finále French Open vyvolal v jejich rodné Belgii již před vlastním utkáním o celkové vítězství mohutné oslavy. Země už dopředu oslavuje historicky první vítězku grandslamového turnaje.

Belgičané vydrželi v práci ve čtvrtek déle, aby v televizi a na internetu sledovali výhru Heninové-Hardenneové nad mladší ze sester Williamsových. Pak vyrazili do ulic a zapili velký den belgického tenisu. "Vyskočil jsem bláznivě do vzduchu," popsal třicetiletý Frederic Bource v jednom bruselském baru svoji reakci po proměněném mečbolu.

Radovaly se ale i samotné hráčky. "Je to opravdový Belgian Slam," těšila se Clijstersová po semifinálové výhře nad Ruskou Naděždou Petrovovou.

ČTK, Novinky

Zrušit


Výsledkový mix:

1. liga
Dnes 4. kolo Sparta - Slovácko Sparta - Slovácko 1:0
zítra 17:00 Zlín - Karviná Zlín - Karviná
zítra 17:00 Baník - Teplice Baník - Teplice
zítra 18:00 Bohemians 1905 - Slavia Bohemians 1905 - Slavia
zítra 20:00 ČT sport Ml.Boleslav - Liberec Ml.Boleslav - Liberec
Evropská liga UEFA
Včera Předkolo - Play off Larnaka - Plzeň Larnaka - Plzeň 1:3
Premier League
zítra 13:30 Swansea - Manchester Utd. Swansea - Manchester Utd.
zítra 16:00 Bournemouth - Watford Bournemouth - Watford
zítra 16:00 Burnley - West Bromwich Burnley - West Bromwich
zítra 16:00 Leicester - Brighton Leicester - Brighton
zítra 16:00 Liverpool - Crystal Palace Liverpool - Crystal Palace
zítra 16:00 Southampton - West Ham Southampton - West Ham
zítra 18:30 Stoke - Arsenal Stoke - Arsenal
La Liga
zítra 18:15 Vigo - R. Sociedad Vigo - R. Sociedad
zítra 20:15 Girona - Atlético Girona - Atlético
zítra 22:15 Sevilla - Espaňol Sevilla - Espaňol
Bundesliga
zítra 15:30 Hoffenheim - Brémy Hoffenheim - Brémy
zítra 15:30 Hertha - Stuttgart Hertha - Stuttgart
zítra 15:30 Hamburk - Augsburg Hamburk - Augsburg
zítra 15:30 Mohuč - Hannover Mohuč - Hannover
zítra 15:30 Wolfsburg - Dortmund Wolfsburg - Dortmund
zítra 18:30 Schalke - Lipsko Schalke - Lipsko
Serie A
zítra 18:00 Juventus - Cagliari Juventus - Cagliari
zítra 20:45 Hellas Verona - Neapol Hellas Verona - Neapol