Rubriky:

Fotbal

Vypískání Sereny rozlítilo francouzský tisk

6. června 2003 15:36 - PAŘÍŽ

Francouzský tisk se postavil na stranu Sereny Williamsové a nevybíravé chování diváků na adresu americké tenistky při semifinálovém utkání French Open jednoznačně odsoudil. Deník L'Équipe označil fanoušky za "hloupé a zlomyslné publikum", které nemá "dostatek úrovně".

 

koláž Novinky s použitím ČTK

V bouřlivé atmosféře semifinálového zápasu, v němž Belgičanka Justine Heninová-Hardenneová porazila turnajovou i světovou jedničku Serenu Williamsovou, bylo obecenstvo od začátku na straně belgické hráčky. Na Williamsovou se snášely v průběhy utkání různé pokřiky, na konci duelu ji navíc diváci vypískali.

Podle francouzských médií si ale americká hráčka toto chování rozhodně nezasloužila. Sportovní deník L'Équipe atmosféru během zápasu glosuje titulkem "Zkalená radost". Souhlasí přitom se Sereninou matkou Oracene, která se o francouzském publiku vyjádřila slovy: "Nedostatek úrovně a naprostá ignorance".

Libération: publikum se nepředvedlo

"Každý zápas proti Sereně Williamsové je zajisté tak trochu boj Davida a Goliáše. Je také pravda, že sestry Williamsovy se v minulosti nechovaly zrovna nejlíp. Serena se však od té doby, co je světovou jedničkou, chová k soupeřkám uctivě a stejně jako její sestra Venus nezpochybňuje rozhodnutí rozhodčích. Svá vítězství si plně zasloužila, je to výjimečná šampiónka," zdůraznil deník.

Deník Libération shledal zápas za nejkrásnější a nejvýraznější duel letošního French Open. "Jenom publikum na Roland Garros, u něhož se předpokládají jisté znalosti, se zrovna nepředvedlo," poznamenává list.

Podle něj lze ještě pochopit, že frankofonní Heninovou považovalo pařížské publikum za náhražku domácí Amélie Mauresmové, kterou Williamsová vyřadila ve čtvrtfinále. "Svou averzi proti Williamsové však dotáhli diváci tak daleko, že tleskali, když zkazila první podání, a vypískali ji při odchodu z kurtu, což je velmi pochybné," podotýká deník Libération.

V Belgii propukly mohutné oslavy

Senzační postup Justine Heninové-Hardenneové a Kim Clijstersové do finále French Open vyvolal v jejich rodné Belgii již před vlastním utkáním o celkové vítězství mohutné oslavy. Země už dopředu oslavuje historicky první vítězku grandslamového turnaje.

Belgičané vydrželi v práci ve čtvrtek déle, aby v televizi a na internetu sledovali výhru Heninové-Hardenneové nad mladší ze sester Williamsových. Pak vyrazili do ulic a zapili velký den belgického tenisu. "Vyskočil jsem bláznivě do vzduchu," popsal třicetiletý Frederic Bource v jednom bruselském baru svoji reakci po proměněném mečbolu.

Radovaly se ale i samotné hráčky. "Je to opravdový Belgian Slam," těšila se Clijstersová po semifinálové výhře nad Ruskou Naděždou Petrovovou.

ČTK, Novinky

Zrušit


Výsledkový mix:

Premier League
Včera 38. kolo Watford - Manchester City Watford - Manchester City 0:5
Včera 38. kolo Swansea - West Bromwich Swansea - West Bromwich 2:1
Včera 38. kolo Southampton - Stoke Southampton - Stoke 0:1
Včera 38. kolo Manchester Utd. - Crystal Palace Manchester Utd. - Crystal Palace 2:0
Včera 38. kolo Liverpool - M'brough Liverpool - M'brough 3:0
Včera 38. kolo Leicester - Bournemouth Leicester - Bournemouth 1:1
Včera 38. kolo Hull - Tottenham Hull - Tottenham 1:7
Včera 38. kolo Chelsea - Sunderland Chelsea - Sunderland 5:1
Včera 38. kolo Burnley - West Ham Burnley - West Ham 1:2
Včera 38. kolo Arsenal - Everton Arsenal - Everton 3:1
La Liga
Včera 38. kolo Málaga - Real Madrid Málaga - Real Madrid 0:2
Včera 38. kolo Barcelona - Eibar Barcelona - Eibar 4:2
Včera 38. kolo Vigo - R. Sociedad Vigo - R. Sociedad 2:2
Včera 38. kolo Valencie - Villarreal Valencie - Villarreal 1:3
Včera 38. kolo Atlético - Bilbao Atlético - Bilbao 3:1
Serie A
Dnes 37. kolo Pescara - Palermo Pescara - Palermo 2:0
Včera 37. kolo Lazio Řím - Inter Lazio Řím - Inter 1:3
Včera 37. kolo Janov - FC Turín Janov - FC Turín 2:1
Včera 37. kolo Udinese - Sampdoria Udinese - Sampdoria 1:1
Včera 37. kolo Juventus - Crotone Juventus - Crotone 3:0
Včera 37. kolo Sassuolo - Cagliari Sassuolo - Cagliari 6:2
Včera 37. kolo AC Milán - Boloňa AC Milán - Boloňa 3:0
Včera 37. kolo Empoli - Atalanta Empoli - Atalanta 0:1