Fotbalisté Internacionalu vyhráli poprvé Pohár osvoboditelů

PORTO ALEGRE

Fotbalisté Internacionalu Porto Alegre se stali poprvé v historii vítězi Poháru osvoboditelů. Ve středeční odvetě finále jihoamerické obdoby Ligy mistrů remizovali v brazilském duelu s obhájcem loňského triumfu Sao Paulem 2:2 a díky výhře 2:1 z prvního zápasu získali cennou trofej.

"Moji hráči si teď zajistili nesmrtelnost, na tenhle titul se bude vzpomínat navždy," uvedl šťastný trenér Internacionalu Abel Braga, jehož svěřenci udrželi remízu i přesto, že hráli téměř půl hodiny o deseti.

Smutným hrdinou se totiž málem stal domácí Tinga, jenž v 65. minutě slavil gól na 2:1 tak vehementně, že dostal druhou žlutou kartu. Rozhodčí Horacio Elizondo neměl pro Tingovo vyhrnutí dresu a odhalení nápisu "Děkuji, Ježíši" na spodním triku pochopení a v dalším velkém utkání své kariéry opět vyloučil hráče. V červenci pískal sudí Elizondo finále MS a za úder hlavou poslal do sprch Francouze Zinedina Zidana.

Fotbalistům Sao Paula se z obrovského tlaku podařilo pouze pět minut před koncem vyrovnat, další velké šance zlikvidoval gólman Clemer.

Hráči Internacionalu si díky triumfu v Poháru osvoboditelů zajistili účast na letošním mistrovství světa klubů, kde se mohou pokusit navázat na loňský triumf Sao Paula.