Druhou ligu vede Jihlava o dva body před Žižkovem

Fotbalisté Viktorie Žižkov se dostali na druhé místo tabulky druhé ligy. Pražský tým v neděli zvítězil 2:1 v Hradci Králové a na vedoucí Jihlavu ztrácí dva body.

Foto archív

V souboji dvou dosud neporažených celků byli v prvním poločase hradečtí fotbalisté výrazně lepší. Jejich převahu odstartovala Duchničova branka, která padla už v páté minutě. Další gól už ale domácí nepřidali. Po přestávce přišel totální zlom, když Pražané během pouhých dvou minut otočili skóre zásluhou Demjana a Novotného. Zdrcení "votroci" mohli inkasovat ještě potřetí, Bukačovu střelu však zastavila tyč.

Poprvé naopak vyhráli fotbalisté Bohemians 1905, které i po dvou předchozích nepovedených výkonech přišlo do Dolíčku proti Vítkovicím povzbudit přes pět tisíc diváků. Pražané vedli už od druhé minuty, kdy po Nešporově centru vyhrál Held hlavičkový souboj s Černým, další branky pak přidali Kulvajt a Pavel Hašek. V závěru hosté neunesli porážku, Živný s Hejduškem strkali po odpískání do protihráče tak dlouho, než byli vyloučeni. Vítkovice se s jediným bodem dělí s Hlučínem o 15. místo.

Fotbalisté Blšan nedokázali ani ve svém druhém domácím utkání po sestupu z nejvyšší soutěže vstřelit gól. Dnes prohráli s Třincem 0:1, když nevyužili výraznou převahu. Naopak hosté z pouhých dvou střel na branku v prvním poločase vytěžili vítězný gól - v 39. minutě Rada vyrazil míč jen před Kořínka, který ho poslal z úhlu do branky.

Zbývající zápas třetího kola Olomouc B - Jakubčovice se hraje v pondělí od 15:00, hostující nováček soutěže v něm bude hájit svou dosud stoprocentní úspěšnost.

Výsledky - 3. kolo:
Hradec Králové - Žižkov 1:2 (1:0)
Branky: 5. Duchnič - 54. Demjan, 55. Novotný. Rozhodčí: Tacina - Filgas, Chytil. ŽK: Grznár, Kučera (oba Žižkov). Diváci: 2395.
Bohemians 1905 - Vítkovice 3:0 (2:0)
Branky: 2. Held, 41. Kulvajt, 84. P. Hašek. Rozhodčí: Franěk - Pokorný, Hrubeš. ŽK: Uchytil, Vágner - Hejdušek. ČK: 86. Hejdušek, 86. Živný (oba Vítkovice). Diváci: 5269.
Čáslav - Hlučín 3:1 (1:1)
Branky: 11. Zachariáš, 51. Pazdera z pen., 60. Bálek - 27. Hanus. Rozhodčí: Vysloužil. ŽK: Švenger, Pazdera - Veselý, Bohdan, Tomáš. Diváci: 258.
Blšany - Třinec 0:1 (0:1)
Branka: 39. Kořínek. Rozhodčí: Pinkas - Mencl, Hrubeš. ŽK: Malíř, Brezničan (oba Třinec). Diváci: 630.
Opava - Bystrc 1:0 (0:0)
Branka: 83. Janoviak. Rozhodčí: Štěrba - Tulinger, Kocourek. ŽK: Cigánek - Hlavatý, Nechvátal, Houšť. Diváci: 2671.
Sokolov - Ústí nad Labem 0:0
Rozhodčí: Bouše - Ubias, Hrubeš. ŽK: Hájovský - Karlík. Diváci: 1500.
Páteční předehrávka:
Jihlava - HFK Olomouc 2:0 (0:0)
Branky: 55. Lovětínský, 90+3. Vácha. Rozhodčí: Szarowski - Handlíř, Drastik. ŽK: Šourek - Ševela, Josefík. Diváci: 1477.