Rubriky:

Fotbal

Materazzi v reklamě neuhne beranidlu ani džípu

21. září 2006 11:31 - LONDÝN

Na fotbalových trávnících je Marco Materazzi znám jako provokatér, jenž už dokázal vytočit nejednoho věhlasného soupeře včetně proslulé aféry se Zinedinem Zidanem ve finále posledního mistrovství světa. Zároveň ale patří za nekompromisního obránce co neuhne ze žádného souboje. Přesně tak se prezentuje i v nové reklamě pro Nike, která na historku se Zidanem jasně odkazuje.

Materazzi v reklamě stojí sám uprostřed hřiště a bez hnutí odolává nárazu různých předmětů, které mu "přistanou" na hrudi. Nehne ani brvou, když do něj v plné rychlosti narazí bowlingová koule, hráč amerického fotbalu, beranidlo nebo džíp. V poslední scéně na něj však míří obrovská demoliční koule, a italský bek přece jen raději uhne. "Každý sportovec má svou tajnou zbraň," hlásá šot.

Reklama je narážkou na Materazziho provokaci na adresu Zidana, po níž jej Francouz srazil úderem hlavou do hrudníku na zem a dostal červenou kartu. "Ta rána hlavou ve finále byla klíčovým momentem celého šampionátu," řekla Cristini Majettiová, šéfka Nike Italia. "Když jsme o projektu diskutovali s Markem, byl velmi nadšený, líbila se mu hlavně humorná stránka reklamy," dodala.

Šot by podle ní mohl být vysílán "všude, kde je Marco slavný". Za svůj výkon v reklamě, která je k vidění například na http://www.haisentito.it/articolo/marco-materazzi-super-eroe-video/2585, dostane Materazzi v přepočtu přes milión korun.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: