Žižkov vyhrál v druhé lize podruhé za sebou 3:0

Fotbalisté Viktorie Žižkov vyhráli v druhé lize podruhé za sebou 3:0 a vrátili se v tabulce o bod za vedoucí HFK Olomouc. Pražané v neděli v 9. kole porazili Jakubčovice, které se na ně mohly v případě vítězství bodově dotáhnout.

V souboji bývalého prvoligového týmu s nováčkem druhé nejvyšší soutěže byl na Žižkově k vidění velmi dobrý fotbal. V prvním poločase si oba celky vytvořily dobré brankové příležitosti, ale důležitý vedoucí gól vstřelil Žižkov díky Šťastnému, jenž se při závaru před brankou prosadil hlavou. Po přestávce se jako ofenzivnější tým ukázala Viktoria, která svého soupeře přehrála a přidala další branky.

Žižkov si tak nadále udržuje neporazitelnost. Přestože nastoupil bez zraněného nejlepšího střelce Jana Novotného, může se jako jediný v soutěži pochlubit průměrem dvou vstřelených branek na zápas. V příštím kole se tým z Prahy 3 představí na půdě lídra tabulky HFK Olomouc.

Lídr byl v hluboké defenzivě

Zápas poslední Bystrce s prvním HFK skončil přes velkou snahu domácích jednoznačným výsledkem. Přestože v první půli byl lídr tabulky v hluboké defenzivě, domácí ve čtyřech brankových šancích selhali. Na začátku druhé půle přišel trest, když Hanáci využili první příležitost a ujali se vedení po gólu Kazára.

Otřesení domácí po chybě v defenzivě rychle inkasovali od stejného hráče podruhé a jejich snažení dostalo další ránu po vyloučení Janíčka. V oslabení je dorazil krátce před koncem Škuta. Brňané tak znovu doplatili na žalostnou koncovku a posedmé vyšli střelecky naprázdno. Naopak brankář HFK Martin Doležal si od 18. srpna, kdy naposledy inkasoval v Jihlavě, drží už šest zápasů za sebou neprůstřelnost.

Blšany zaskočily Hradec Králové

Exligové Blšany dokonale zaskočily hradecké fotbalisty, když v úvodní půlhodině třikrát skórovaly a vytvořily si i další šance. Akcie domácího týmu poklesly už ve čtvrté minutě, kdy se trefil obránce Benko. Hosty gól nabudil a pokračovali v náporu, který korunoval dvěma trefami hrotový útočník Štípek a zápas byl ještě před přestávkou rozhodnutý. Hradečtí pokračují v neúspěšné domácí sérii - na Všesportovním stadionu prohráli už počtvrté za sebou.

Deváté kolo zakončí pondělní dohrávka Olomouc B - Čáslav s výkopem v 15:00.

Výsledky - 9. kolo:
Žižkov - Jakubčovice 3:0 (1:0)
Branky: 23. Šťastný, 66. Kučera, 76. Stracený. Rozhodčí: Ardeleanu - Mencl, Boušek: ŽK: Hottek, Stracený, Procházka - Kuděla, Baránek. Diváci: 944.
Žižkov: Bartalský - Kučera, Král, Šťastný, Grznár (81. Eismann) - Kušnír, Procházka, Hottek, Stracený (88. Kropík) - Demjan, Bukač (22. Kalod): Trenér: Skalba.
Jakubčovice: Plánička - Mikula, Kuděra, Doležal, Daněk - Guducci (76. Kunc), Baránek, Hanus (84, Jahoda), Jašurek - Prohászka, Svatonský (76. Schreier). Trenér: Grussmann.
Opava - Třinec 2:0 (2:0)
Branky: 28. Barteska, 40. Půda z pen. Rozhodčí: Douda - Mikel, Vysloužil. ŽK: Víšek, Pejša - Čelůstka. Diváci: 2417.
Opava: Novák - Cigánek, Pejša, Půda, Víšek - Kolínek, Barteska (89. Sedlák), Wirth, Kiša - Šultes (85. Žůrek), Janoviak (62. Müller). Trenér: Žemlík.
Třinec: Vřeštiak - Vavruša, Čelůstka, Brezničan, Martinčík - Malíř, Cieslar, Ceplák, Kořínek - Maceček, Kluz (45. Miko, 48. Szmek). Trenér: Hajný.
Bystrc - HFK Olomouc 0:3 (0:0)
Branky: 48. a 52. Kazár, 83. Škuta. Rozhodčí: Matějek - Hojsík, Jiřík. ŽK: Simr, Bajer, Krejčíř, Janíček, Vojtíšek, Nechvátal - Kazár, Ševela. ČK: 74. Janíček. Diváci. 550.
Bystrc: Hrubý - Janíček, Schuster, Vojtíšek, Krejčíř (55. Mrázek) - Veselovský (62. Jirásek), Bajer, Nechvátal, Hlavatý - Simr (85. Michal), Smutný. Trenér: Machala.
HFK: Doležal - Lošťák, Kalvoda, Schindler, Josefík - Spáčil (84. Dadák), Grim, Ševela, Krutý (75. Los) - Janeček, Kazár (65. Škuta). Trenér: Kalvoda.
Ústí nad Labem - Vítkovice 2:1 (1:1)
Branky: 26. Sedlák, 67. Ohněník - 37. Švec. Rozhodčí: Paták - Mlsna, Ubias. ŽK: Hanzlík, Zoubele - Derych. Diváci: 256.
Ústí nad Labem: R. Novák - Dvořák, Džuban, T. Novák, Hanzlík - Mašanský, Fousek (90. Karlík), Zoubele (85. Fürbach), Hruška - Sedlák (76. Martykán), Ohněník. Trenér: Habanec.
Vítkovice: Kello - Hejdůšek, Derych, Opršál, Mikulenka - Pražák (72. Samsonek), Švec, Pokorný (88. Prčík), Rygel - Černý (63. Lakomý), Jakus. Trenér: Daněk.
Sokolov - Hlučín 2:1 (1:0)
Branky: 23. Salák, 56. Šorfa - 71. Langer. Rozhodčí: Makovička - Lhoták, Pospíšil. ŽK: Bakeš, Šorfa - Hornyak, Mišínský, Sáblík. Diváci: 1735.
Sokolov: Kubásek - Mach (83. Glos), Hájovský, Němeček, Kubice - Adam, Bakeš, Sláma, Gába - Salák (73. Dittrich), Boček (54. Šorfa). Trenér: Pulpit.
Hlučín: Kosmar - Hornyak, Štýbar, Sáblík, Veselý (70. Tomáš) - Skotnica, Melecký (83. Chlebek), Prokeš, Novosad - Hanus (54. Langer), Mišínský. Trenér: Cviertna.
Hradec Králové - Blšany 0:3 (0:3)
Branky: 23. a 31. Štípek, 4. Benko. Rozhodčí: Franěk - Pokorný, Pinkas. ŽK: Filip - Štípek, Bogdanov. Diváků: 795.
Hradec Králové: Podhajský - Poděbradský, Chleboun, Filip, Jůn - Bouška (46. Jiroušek), Karal, Šmarda, Mezlík - Duchnič (46. Hašler), Černý (77. Kaplan). Trenér: Klusáček.
Blšany: Belaň - Jamrich, Zachariáš, Poláček, Benko - Kožíšek, Čonka (77. Flaišman), Šiml, Loos (67. Jedinák), Bogdanov - Štípek (75. Psohlavec). Trenér: Bičovský.