Fotbalisté HFK Olomouc vyhráli boj o čelo druhé ligy

Přímý souboj o první místo v druhé lize vyhráli fotbalisté HFK Olomouc, kteří v sobotu porazili Viktorii Žižkov 2:0 a mají před ní v čele tabulky náskok čtyř bodů. Olomoucký brankář Martin Doležal neinkasoval už v sedmém zápasu po sobě, naopak Pražané poprvé v sezóně prohráli.

Jakubčovice, které se staly překvapením úvodu soutěže, už počtvrté za sebou nevyhrály a po remíze 2:2 s Ústím nad Labem jim v tabulce patří čtvrté místo. Naopak další nováček ze Sokolova potvrdil zlepšené výkony výhrou 2:1 v Třinci a je sedmý.

Poslední Bystrc opět neskórovala, brněnští střelci čekají na gól už víc než dvanáct a půl hodiny. Vzdálilo se jim i patnácté místo: to po druhé výhře v sezoně přenechali Bohemians 1905 celku z Ústí nad Labem. Před bezmála čtyřmi tisíci diváků porazili Pražané B-tým olomoucké Sigmy 1:0, při jediném gólu zápasu propasíroval důrazný Bartek míč za čáru přes brankáře Štěpána.

Šlágr odstartoval opatrně

V druholigovém šlágru začaly HFK i Viktoria opatrně a více než půl hodiny byl fotbal skoupý na šance. Ve hře bylo hodně chyb a nepřesností, na obou stranách vázla kombinace. V závěru poločasu ale udeřil hned dvakrát domácí lídr soutěže, když využil své největší zbraně, a to zahrávání standardních situací.

V 38. minutě se po Josefíkově přímém volném kopu odrazil míč k volnému Losovi, který prostřelil klubko hráčů. Za minutu rozehrál Josefík rohový kop, Ševelovu střelu vyrazil brankář Bartalský jen před sebe a Spáčil poslal míč do sítě podruhé.

Jihlavští fotbalisté vyhráli v Blšanech 2:1 a jsou třetí s dvoubodovým odstupem za Žižkovem. Zápas týmů, které na jaře sestoupily z nejvyšší soutěže, rozhodl v poslední minutě Faldyna. Jihlavský kanonýr dal oba góly hostujícího týmu a s osmi brankami si upevnil pozici nejlepšího střelce druhé ligy.

Výsledky - 10. kolo:
Blšany - Jihlava 1:2 (0:1)
Branky: 87. Osumanu - 7. a 90. Faldyna. Rozhodčí: Moudrý - Mencl, Kocourek. ŽK: Čonka, Heinc, Šiml - Svoboda, Veselý. Diváci: 544.
Čáslav - Opava 0:3 (0:2)
Branky: 10. a 59. Šultes, 28. Janoviak. Rozhodčí: Adámek - Ondo, Pinkas. ŽK: Pazdera, Bálek - Půda. Diváků: 1220.
Bohemians 1905 - Olomouc B 1:0 (1:0)
Branka: 13. Bartek. Rozhodčí: Ardeleánu - Zlámal, Ubias. ŽK: Sňozík, Adam, Divecký - Řehák, Peška. Diváci: 3923.
Hlučín - Bystrc 1:0 (0:0)
Branka: 86. Sáblík. Rozhodčí: Čecháček - Santárius, Drastík. ŽK: Veselý - Houšť, Bajer, Smutný, Vojtíšek. ČK: 9. Skotnica - 9. Hlavatý. Diváci: 710.
Jakubčovice - Ústí nad Labem 2:2 (2:2)
Branky: 4. Doležal z pen., 24. Kunc - 20. T. Novák z pen., 29. Zoubele. Rozhodčí: Douda - Handlíř, Szarowski. ŽK: Kuděla, Daněk, D. Langer, Prohászka - Dvořák, Martykán, Mašanský. ČK: 72. Daněk. Diváci: 391.
HFK Olomouc - Žižkov 2:0 (2:0)
Branky: 38. Los, 39. Spáčil. Rozhodčí: Hrubeš - Pokorný, Peřina. ŽK: Kalvoda, Los, Grim, Krutý, Josefík, Spáčil - Kučera. Diváci: 1412.
Třinec - Sokolov 1:2 (0:1)
Branky: 71. Maceček - 9. Glos z pen., 55. Dittrich. Rozhodčí: Racek - Pelikán, Večeřa. ŽK: Kluz, Hupka, Szmek - Hájovský, Dittrich, Mlika. Diváci: 712.
Páteční předehrávka:
Vítkovice - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Mikel - Teuber, Štěrba. ŽK: Opršal, Derych, Pražák (všichni Vítkovice). Diváci: 539.