Rubriky:

Fotbal

Česká ambasáda v Bosně se omluvila za incident jednadvacítky

12. října 2006 18:52 - SARAJEVO

České velvyslanectví v Sarajevu se omluvilo za incident fotbalistů do 21 let, kteří byli po postupu na mistrovství Evropy z baráže s Bosnou a Hercegovinou obviněni, že poničili vybavení hotelu, v němž bydleli. Konzulka Irena Götzová ČTK řekla, že ambasáda prohlášením reagovala na přehnané a smyšlené informace, které o události uvedla bosenská média.

"Omluvili jsme se a vyjádřili lítost majiteli hotelu a personálu za způsobené komplikace. Uvedli jsme také, že chování několika jedinců nemůže narušit dobrou pověst České republiky," prohlásila Götzová. Velvyslanectví zároveň poděkovalo bosenskému svazu za zprostředkování dohody s majitelem hotelu Terme, který ve středu nechtěl vrátit některým členům výpravy pasy, dokud nebude zaplacena škoda.

Tu policie vyčíslila na 3800 eur (asi 107 tisíc korun), s čímž podle Götzové obě strany souhlasily. V bosenském tisku se však prý objevila čtyřnásobná suma. "Tuhle částku jim asi řekl majitel hotelu," mínila konzulka. Policisté při středeční kontrole pokojů objevili v doprovodu zaměstnanců hotelu závady na třech pokojích. V jednom byly poničeny dveře, na dalším elektrická zásuvka a na zbývajícím ucpaná toaleta. Šest hráčů pak muselo na policejní stanici podepsat protokol.

Českomoravský fotbalový svaz podle generálního sekretáře Petra Fouska dál jedná o vyrovnání škody a uzavření celé záležitosti. "Omluvu ambasády bereme na vědomí, obvinění hotelu a tvrzení bosenského tisku považujeme za přehnaná," řekl ČTK Fousek ze sídla UEFA ve Švýcarsku.

Svěřenci trenéra Ladislava Škorpila v úterý v Sarajevu remizovali s Bosnou a Hercegovinou 1:1 a po předchozí výhře 2:1 na domácí půdě postoupili na závěrečný turnaj, který bude příští rok hostit Nizozemsko.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
Včera 8. kolo Karviná - Liberec Karviná - Liberec 0:0
Serie A
Včera 10. kolo Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím 1:3
Včera 10. kolo Pescara - Atalanta Pescara - Atalanta 0:1
Včera 10. kolo Neapol - Empoli Neapol - Empoli 2:0
Včera 10. kolo Lazio Řím - Cagliari Lazio Řím - Cagliari 4:1
Včera 10. kolo Juventus - Sampdoria Juventus - Sampdoria 4:1
Včera 10. kolo Inter - FC Turín Inter - FC Turín 2:1
Včera 10. kolo Fiorentina - Crotone Fiorentina - Crotone 1:1
Včera 10. kolo Chievo - Boloňa Chievo - Boloňa 1:1
25.10.2016 10. kolo Janov - AC Milán Janov - AC Milán 3:0
dnes 20:45 Palermo - Udinese Palermo - Udinese