Fotbalisté Žižkova a Jihlavy se přiblížili lídrovi druhé ligy

Fotbalisté HFK Olomouc vedou po jedenáctém kole tabulku druhé ligy už jen o dva body před Žižkovem. Zatímco Hanáci v sobotu uhráli bezbrankovou remízu v Hlučíně, pražský klub porazil Vítkovice 1:0. Třetí Jihlava zůstala o další dva body zpět, už v pátek pokřtila nový stadion vítězstvím nad Čáslaví.

Tým HFK poosmé za sebou neinkasoval, i když hlavně po změně stran musel čelit stálému tlaku domácích. Velkou šanci měl i na začátku hlučínský Melecký, na druhé straně šel střídající Korčian v 90. minutě sám na brankáře Kosmála, ale jemný lob poslal těsně vedle tyčky.

Jedinou šanci Žižkova proměnil šest minut po přestávce Kalod, který zamířil přesně do vítkovické branky po centru Straceného. Už třetí výhru za sebou vybojoval nováček druhé ligy ze Sokolova a po výhře nad exligovými Blšany se prodral na čtvrtou příčku. Úspěšným střelcem byl v závěru Dittrich.

Fotbalistům Bystrce trvalo 772 minut, než ukončili střelecký půst. Povedlo se jim to v souboji nováčků proti Jakubčovicím, které hrály celý druhý poločas bez vyloučeného Jahody, a vyhráli 3:0. První výhry venku se dočkali Bohemians 1905, kteří zvítězili 2:0 v Hradci Králové.

Druhá fotbalová liga - 11. kolo:
Hlučín - HFK Olomouc 0:0
Rozhodčí: Franěk - Mlsna, Ubias. ŽK: Hornyak, Dombi, Švrček, Bogdaň, Sáblík, Prokeš - Dadák. Diváci: 983.
Sokolov - Blšany 1:0 (0:0)
Branka: 81. Dittrich. Rozhodčí: Štěrba - Tulinger, Hrubeš. ŽK: Zachariáš, Jamrich, Benko, Šiml, Osumanu (všichni Blšany). Diváci: 2097.
Žižkov - Vítkovice 1:0 (0:0)
Branka: 51. Kalod. Rozhodčí: Hrubeš - Douda, Kocourek. ŽK: Hejdušek, Rygel (oba Vítkovice). Diváci: 1114.
Ústí nad Labem - Třinec 1:0 (0:0)
Branka: 79. Fousek. Rozhodčí: Mencl - Filípek, Pokorný. ŽK: Mašanský, Džuban - Čelůstka. Diváci: 289.
Olomouc B - Opava 1:0 (0:0)
Branka: 86. D. Barcal. Rozhodčí: Hájek - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: J. Schulmeister, Král - Víšek, Půda, Cigánek. Diváci: 526.
Bystrc - Jakubčovice 3:0 (1:0)
Hradec Králové - Bohemians 1905 0:2 (0:0)
Jihlava - Čáslav 2:0 (0:0)
Branky: 52. Svoboda, 70. Vladyka z pen. Rozhodčí: Drábek - Kordula, Večeřa. ŽK: Lovětínský, Kadlec - Haniak, Švenger, Kurak. Diváci: 3094.