Rubriky:

Fotbal

Materazzi stále čeká, jestli mu Zidane podá ruku

25. října 2006 14:50 - PAŘÍŽ

Italský obránce Marco Materazzi pořád čeká, že mu bývalý francouzský fotbalista Zinédine Zidane nabídne pravici. Podání ruky by mohlo udělat definitivní tečku za událostmi z finále letošního mistrovství světa, kdy Zidane na urážky ze strany italského soupeře zareagoval hlavičkou do jeho hrudníku. Za to dostal červenou kartu a Italové si pak v penaltovém rozstřelu zajistili titul.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Emoce vzplály, když chtěl italský stoper po francouzském tvůrci hry jeho sestru. "Já už jsem se omluvil. Na oplátku jsem nikdy nedostal nabídku podání ruky," posteskl si Materazzi v rozhovoru pro francouzskou rozhlasovou stanici RTL. "Nezapomínejme, že jsem to já, kdo dostal hlavičku," připomněl.

Za provokaci na Zidanovu adresu má zastavenou činnost na dva zápasy a jako vyhlášený "zlý muž" se v hodnocení finálových událostí nedočkal podpory veřejnosti. Hájil se však, že je úplně jiný. "Když si někdo udělá práci poznat mě, uvidí, že v civilu jsem skvělý chlap," zdůraznil s tím, že to samé slyšel i o Zidanovi.

Obránce Interu Milán se díky Zidanově hlavičce proslavil. Přinesla mu reklamu pro firmu Nike, v níž odráží hrudníkem uprostřed hřiště různé předměty, a nedávno o ní vydal i knihu s názvem Co jsem Zidanovi skutečně řekl.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix: