Žižkov deklasoval ve druhé lize Třinec a opět vede

Fotbalisté Viktorie Žižkov se znovu vrátili do čela tabulky druhé ligy. V nedělním utkání 13. kola deklasovali na svém stadiónu Třinec 5:1, když už po 36 minutách vedli o čtyři branky. O první pozici Viktorii připravila v páteční předehrávce Jihlava, v sobotu se do čela nakrátko probojoval HFK Olomouc. Ten nyní ztrácí bod.

Žižkov šel od první minuty dravě za vítězstvím a protivníka jednoznačně přehrával především rychlými křídelními akcemi. Třinec se dlouho k ohrožení domácí branky vůbec nedostal a snížit drtivou porážku se mu podařilo až po Szmekově střele v samém závěru zápasu.

Olomoucký HFK porazil Vítkovice 2:1. Domácí se ujali vedení v poslední minutě prvního poločasu, kdy Josefík rozehrál rohový kop a míč prošel až na zadní tyč, kde ho zcela volný Ševela poslal do vítkovické branky. Tři minuty po přestávce pak po kombinaci Škuty se Spáčilem usměrnil míč do sítě hlavou v pádu Kazár a zvýšil na 2:0. Z ojedinělého protiútoku po hodině hry Vítkovice snížily, trefil se střídající Lakomý.

Souboj nováčků mezi Sokolovem a Bohemians 1905 rozhodl gólman Sňozík, jenž v 30. minutě proměnil penaltu a zajistil hostům vítězství 2:1. Baník tak našel po sedmi zápasech přemožitele a je v tabulce pátý o bod před Pražany.

Poslední už není Bystrc, která pokračovala v úspěšné sérii a porazila Blšany 2:0. Oba góly dal na těžkém terénu Simr. Blšany si v druhé půli vytvořily převahu, nedokázaly se však prosadit v koncovce a klesly na poslední místo.

Druhá fotbalová liga - 13. kolo
Žižkov - Třinec 5:1 (4:0)
Branky: 28. a 54. Stracený, 14. Šťastný z pen., 21. vlastní Čelůstka, 36. Procházka - 89. Szmek. Rozhodčí: Paták - Moláček, Mlsna. ŽK: Demjan - Lachowicz, Brezničan, Martinčík, Szmek. Diváci: 1025.
Žižkov: Bartalský - Kučera, Král, Šťastný, Grznár - Kušnír (55. Eismann), Kropík, Novotný (10. Procházka), Stracený - Demjan, Kalod (46. Labant). Trenér: Skalba.
Třinec: Vreštiak - Brezničan (46. Vavruša), Čelůstka, Pindor, Martinčík - Malíř, Cieslar, Ceplák, Lachowicz (46. Miko) - Szmek, Kořínek (78. Maceček). Trenér: Hajný.
Bystrc - Blšany 2:0 (1:0)
Branky: 10. a 86. Simr. Rozhodčí: Moudrý - Bouše, Vysloužil. ŽK: Hlavatý, Vojtíšek - Jedinák, Heinc, Čonka, Loos. Diváci: 450.
Bystrc: Hrubý - Houšť, Schuster, Vojtíšek, Krejčíř - Hlavatý (86. Michal), Nechvátal, Bajer, Mrázek (72. Janíček) - Smutný (88. Veselovský), Simr. Trenér: Machala.
Blšany: Rada - Loos, Jamrich, Heinc (58. Krejčík), Benko (39. Čonka) - Kožíšek, Bogdanov, Flaišman (69. Psohlavec), Zachariáš, Jedinák - Štípek. Trenér: Bičovský.
Hradec Králové - Olomouc B 2:1 (0:1)
Branky: 52. Mezlík, 79. Poděbradský - 3. Barcal. Rozhodčí: Santarius - Drastik, Szarowski. ŽK: Šmarda - J. Schulmeister, Hrdlovič, Kopecký. Diváci: 736.
Hradec Králové: Podhajský - Poděbradský, Pilař (89. Jiroušek), Šmarda, Bouška (74. Rezek) - Filip, Semerák (62. Černý), Chleboun, Kaplan - Mezlík, Hašler. Trenér: Klusáček.
Olomouc B: Štěpán - Kopecký, Hudec, Vepřek, Barcal - Šalamoun, Hrdlovič (72. Horák), Kobylík (90. Peška), Lička (90. Nepožitek) - Řehák, J. Schulmeister. Trenér: Balcárek.
Hlučín - Jakubčovice 0:0
Rozhodčí: Tacina - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Bogdaň, Žižka - Hanus. Diváci: 1232.
Hlučín: Kosmál - Veselý, Ondráček, Štýbar, Hornyak - Žižka (75. Novosad), Melecký, Bogdaň, Skotnica - Dombi, Mišínský (63. Langer). Trenér: Cviertna.
Jakubčovice: Pospěch - Doležal - Kuděla, Daněk - Jašurek, Fischer, Hanus (70. Schreier), Baránek, Krohmer - Jandík (87. Mikula), Kunc (90. Jahoda). Trenér: Grussmann.
HFK Olomouc - Vítkovice 2:1 (1:0)
Branky: 45. Ševela, 48. Kazár - 65. Lakomý. Rozhodčí: Hájek - Ondo, Mikel. ŽK: Ševela, Škuta - Rygel. Diváci: 859.
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Kalvoda, Schindler, Josefík - Spáčil (61. Dadák), Grim, Ševela, Škuta - Korčián (76. Krutý), Kazár (51. Los). Trenér: Kalvoda.
Vítkovice: Kello - Černý, Derych, Prčík, Mikulenka (90. Vavruš) - Samsonek (51. Jakus), Pražák, Švec, Třasák - Rygel (46. Lakomý), Pokorný. Trenér: Daněk.
Ústí nad Labem - Čáslav 3:0 (0:0)
Branky: 57. Fousek, 61. Zoubele, 72. T. Novák z pen. Rozhodčí: Hrubeš - Tauber, Kocourek. ŽK: Hruška, T. Novák - Kunáček, Kurak, Sedláček. Diváci: 320.
Ústí nad Labem: R. Novák - Dvořák, Fürbach, T. Novák, Merzič - Sigmund, Zoubele (88. Mašanský), Martykán, Hruška - Fousek (83. Karlík), Procházka (74. Ohněník). Trenér: Habanec.
Čáslav: Malík - Kunáček, Mráz, Šrámek, Šíranec - Kurak, Pazdera (69. Broschinský), Haniak, Blažej - Jirouš (78. Dubský), Bálek (69. Sedláček). Trenér: Zákostelský.
Sokolov - Bohemians 1905 1:2 (1:2)
Branky: 10. Gába - 5. Kulvajt, 30. Sňozík z pen. Rozhodčí: Štěrba -Mencl, Pinkas. ŽK: Kubásek, Glos - Růžička, Slezák. Diváci: 3380.
Sokolov: Kubásek - Mach (32. Adam), Hájovský, Němeček, Dřížďal - Glos, Mácha (45. Salák), Gába, Dittrich - Šorfa (70. Boček), Mlika. Trenér: Pulpit.
Bohemians 1905: Sňozík - Růžička, Pávek, Lukáš, Marek - Hašek (78. Held), Adam, Slezák, Kotyza (64. Dian) - Bartek (90. Nešpor), Kulvajt. Trenér: Busta.
Páteční předehrávka:
Jihlava - Opava 1:0 (1:0)
Branka: 1. Veselý. Rozhodčí: Pochylý - Goňa, Lakomý. ŽK: Malínek - Cigánek, Barteska, Kiša. Diváci: 2320.
Jihlava: Rzeszoto - Demeter, Šourek, Kadlec, Dujka - Veselý, Vladyka, Lovětínský (75. Pacholík), Malínek (82. Cihlář) - Svoboda (89. Peteřík), Faldyna. Trenér: Bokša.
Opava: Novák - Cigánek, Pejša, Půda, Víšek - Kolínek, Barteska, Wirth, Kiša - Šultes, Janoviak (85. Sedlář). Trenér: Žemlík.