Rubriky:

ME 2020

Živě

Schick po Kosovu: Kdyby zápas skončil dva dva, prosím, stane se. Ale tahle prohra je laciná

7. září 2019 18:06 - Priština

Vypadalo, že jeho gól z 16. minuty nasměruje českou fotbalovou reprezentaci v duelu evropské kvalifikace v Kosovu za vítězstvím. Jenže útočník Patrik Schick musel nakonec s parťáky z národního týmu skousnout trpkou porážku 1:2. „Vzhledem k vývoji ve skupině je to komplikace," zlobil se Schick po sobotním utkání na stadionu v Prištině.

 

Visar Kryeziu, ČTK/AP

Je porážka velkou sprchou?

Zápas jsme měli vyhrát. Kosovo ale bylo celkově hodně nepříjemný soupeř, bohužel pro nás ze dvou šancí dalo dva góly.

Šlo podle vás o nejhorší výkon pod koučem Šilhavým?

Nemyslím, že by to zase byla nějaká tragédie. Ale měli jsme hrát mnohem odvážněji, něčím je překvapit. Naše hra byla jednoduchá, mohli jsem víc rozehrát po zemi. Na můj vkus jsme oproti předešlým zápasům hráli zbytečně moc nakopávaných balonů.

Jakub Jankto hledá cestu k brance soupeře

Visar Kryeziu, ČTK/AP

Byla klíčovým faktorem špatná produktivita českého mužstva?

Myslím, že ano. Nevybavuji si, že by mělo Kosovo vyloženou šanci. Prostě z těch dvou situací vytěžilo maximum, kdežto my jsme měli ze svých příležitostí získat víc. Celkově ale naše hra nebyla dobrá, dopředu jsme byli jsme čitelní. Z naší strany tam nebyl moment překvapení, žádná skrytá přihrávka.

Domácí zápas rozhodli po rozehraném rohu. Co se přihodilo?

Na signály jsme byli připravení, ale nezachytili jsme dobře náběh. Takový gól je strašně laciný.

Skvělý úvod, pak kolaps. Národní tým padl a komplikuje si cestu na Euro

Berete za pozitivum alespoň vaši trefu?

Že jsem dal gól je sice hezký, ale porážka mě pořádně štve, je zbytečná. Kdyby zápas skončil dva dva, prosím, stane se. Ale tahle prohra mě strašně mrzí.

Ondřej Čelůstka v hlavičkovém souboji

Visar Kryeziu, ČTK/AP

Vyčítáte si, že jste při přečíslení o dva hráče střílel a nepřihrál?

Čekal jsem do posledního momentu, aby šli obránci co nejvíc k sobě a já mohl přihrát do strany. Odkud by měli kluci víc prostoru ke střele. Bohužel poslední dotek jsem si dal delší, potom už byl stoper blízko. Nejsem si úplně jistý, jestli by případná přihrávka nešla na paty a celou akci bych tím nezabrzdil. Nakonec střela nebyla špatná, chyběl kousek, přitlačit jí víc k tyči.

Vyrovnávacímu gólu předcházela vaše ztráta na polovině hřiště. Byla přihrávka od stopera Čelůstky příliš ostrá?

Byla prudká, navíc nešla po zemi. Snažil jsem se ji zkrotit, vyřešit situaci konstruktivně. Ale asi jsem měl míč prodloužit. Bohužel, byla to chyba. Musíme se teď z porážky oklepat. Naštěstí máme šanci už v úterý v Černé Hoře. Věřím, že si odvezeme tři body, aby situace ve skupině vypadala líp.

neu, Kosovo, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2020

Filtr článků - ME 2020


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..