Nechtěli jsme remizovat! Věřili jsme celou dobu ve vítězství, ujišťuje Jankto po skalpu Anglie

Senzační triumf, ale zasloužený. Tak bere záložník Jakub Jankto výhru fotbalové reprezentace 2:1 nad favorizovanou Anglií. Národní tým podle něj v Praze šel od začátku za výhrou a v utkání kvalifikace mistrovství Evropy se nechtěl spokojit s bodem. „Věřili jsme celou dobu ve vítězství, nechtěli jsme remizovat,“ ujišťuje Jankto. Jeho hodnocení si poslechněte v přiloženém videu.

Českou fotbalovou reprezentaci zdobí pod trenérem Šilhavým bojovný výkon, říká Jakub JanktoVideo: Sport.cz

Neuvěřitelný večer Zdeňka Ondráška. Reprezentační premiéru ozdobil vítězným gólem

Hráči předvedli výkon na hranici svých možností, chválil tým trenér Jaroslav Šilhavý

Rozhodlo i to, že jsme hned vyrovnali a vrátili se do hry, říká střelec prvního gólu Jakub Brabec

Angličtí fanoušci řádili v centru Prahy, v Týnské ulici. U stadionu v Edenu byli před zápasem klidnější

Senzace, která jde do světa. „Myslím, že nám dojde až časem, čeho jsme dosáhli. Od první minuty jsme šli za góly, hráli aktivně a vyhrát si zasloužili," přemítá Jakub Jankto.

„Přestože jsme dostali gól v páté minutě, což se nám nesmí stát a musíme si dávat pozor, tak jsme šli pořád nahoru. Řekli jsme si, že ať se stane cokoliv, musíme hrát aktivně a musíme to zkusit. Vytěžili jsme maximum," kvituje třiadvacetiletý legionář Sampdorie Janov.