Rubriky:

ME 2021

Rusko o fotbalové Euro nepřijde, potvrdila WADA

27. listopadu 2019 10:45 - Düsseldorf

Světová antidopingová agentura (WADA) potvrdila, že Rusko nepřijde o spolupořadatelství fotbalového mistrovství Evropy v příštím roce. Komise WADA kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře navrhla potrestat Rusko na čtyři roky mimo jiné i zákazem pořádání velkých sportovních akcí, fotbalového Eura se to ale týkat nemá.

 

Twitter

Komise WADA ve svém doporučení uvedla, že pokud je to právně či technicky možné, mělo by Rusko přijít i o organizaci velkých akcí, které už jsou přiděleny. Na "panevropském" šampionátu se ale příští rok odehrají čtyři zápasy včetně čtvrtfinále v Petrohradu podle plánu.

"Euro není velká multisportovní akce nebo mistrovství světa, ale spíše regionální či kontinentální akce v jednom sportu. Takže se ho toto doporučení netýká," uvedl pro agenturu AP mluvčí antidopingové agentury James Fitzgerald. Petrohrad by neměl přijít ani o přidělené finále Ligy mistrů v roce 2021.

Komise WADA navrhuje vyřadit Rusko na čtyři roky z velkých akcí

Komise WADA navrhla v pondělí potrestat Rusko kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře, které mohly sloužit k odhalení dopingových případů. Součástí čtyřletého trestu má být i zákaz účasti oficiální ruské výpravy na velkých sportovních akcích včetně olympijských her. Výkonný výbor WADA se bude doporučením zabývat 9. prosince.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..