Milí Angličané, penaltové trauma si zasloužíte. Tohle už nechceme vidět, kárá fotbalová legenda

14. července 2021 15:42 - Berlín/Praha

Dění v Anglii během vyvrcholení fotbalového EURO rozproudilo ve zbytku Evropy vesměs vlnu znechucení a vystřízlivění ze sympatií vůči kolébce fotbalu. Na vlnu kritiky naskočil i legendární německý fotbalista Lothar Matthäus. Nechal se slyšet, že Anglie „si své penaltové trauma zaslouží.“

 

Laurence Griffiths, Reuters

Narážel pochopitelně na letitý komplex Albionu z penaltových rozstřelů, který jako noční můra ožil v nedělním finále ve Wembley. V týmu Garetha Southgatea selhali hned tři exekutoři a pohár pro mistry si tak nakonec vystříleli Italové.

A někdejší držitel Zlatého míče a mistr světa Matthäus neměl s Angličany žádné slitování.

https://www.facebook.com/BILDsport/posts/4653870917970612

„Angličtí fanoušci byli nepřátelští vůči malé holčičce v německém dresu. Pak také pískali při národních hymnách soupeřů. Dánský brankář Kasper Schmeichel byl oslepován laserem během penalty, které předcházelo simulování Raheema Sterlinga," rozepsala se legenda Bayernu Mnichov pro Sport Bild.

Rasistické urážky, ale i podpora. Zdrcený Rashford vydal prohlášení

„K tomu musím připočítat rasovou nenávist vůči vlastním hráčům. Milí Angličané, tohle bylo nesportovní chování, na jaké jsme od vás nebyli zvyklí. A už ho znovu nikdy nechceme vidět," pokračoval.

„Takže, je mi líto hráčů, ale vaše trauma si zasloužíte," dodala 60 letá ikona.

roj, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..