Sparta nastoupí proti Waregemu s Blažkem

2. listopadu 2006 08:13 - GENT

Po domácím výbuchu s Espaňolem (0:2) musí Sparta uspět venku proti belgickému Waregemu, pokud chce reálně myslet na postup ze základní skupiny Poháru UEFA do jarní vyřazovací části. Utkání se hraje od 20.30 h a přímý přenos vysílá Eurosport. Sparta přistála v Ostende a přesunula se autobusem do Gentu, kde bydlí přímo na náměstí.

 

PRÁVO/Lukáš Táborský

Do branky Sparty se už postaví Jaromír Blažek, u něhož pominuly problémy s úponem stehenního svalu pravé nohy. "Vypadá to dobře, měl bych nastoupit. Nemohl jsem naplno trénovat, bylo to spíš udržovací, protože noha potřebovala klid. Mohl jsem kopat jen levou," poslal dobrou zprávu fanouškům zkušený gólman.

"Waregem jsem viděl v několika utkáních. Ve Vídni vyhrál nad Austrií 4:1, je to nebezpečný soupeř, který se dostává rychle za míč a vpředu má dva pohyblivé útočníky. Víc jim vyhovuje hra venku, na brejky. Obrana má ale trošku problémy, tam bychom se měli prosadit. Chceme postoupit, takže musíme vyhrát," zdůraznil kouč Michal Bílek.

Sparťané si prohlédli soupeře ještě v úterý na videu. "Nebezpečné mužstvo. Mají hodně rychlý přechod do útoku, dopředu chodí krajní obránci a za nimi vzniká volný prostor. V tom je naše šance. Uprostřed obrany mají dobré hlavičkáře. My se především nesmíme bát a zalézt. Naopak. Naší zbraní by měly být dobrá obrana a nebezpečné brejky," nabídl svůj názor útočník Libor Došek.

Duel na stadiónu v Gentu, kde Waregem hraje pohárová utkání, řídí jako hlavní maďarský rozhodčí Szabó.

Předpokládané sestavy:
Waregem: De Vlieger - De Brul, Dindeleux, Reina, D'Haemers - Meert, Sergeant, Van Nieuwenhuyze, Verschuére - Datti, Matthys.
Sparta: Blažek - Pospěch, Řepka, Kadlec, Zabavník (Homola) - Kolář, Sivok, Sylvestre (Šimák), Matušovič - Lustrinelli, Došek.

Karel Felt, Právo

Časová osa: Evropská liga

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..