Soupeř pro Spartu? Nejasný, Subotica v předkole Evropské ligy remizovala s Coleraine

Fotbalisté Sparty Praha netrpělivě sledují 1. předkolo Evropské ligy, protože tam poznají soupeře, s nímž se utkají v další fázi této soutěže. Srbská Subotica doma remizovala s týmem Coleraine ze Severního Irska 1:1, když domácí vyrovnali až v nastaveném čase z přísné penalty. Odveta se hraje za týden. Severoirskému poloamatérskému celku stačí k postupu na domácí půdě i bezbranková remíza.

Trenér Sparty Pavel Hapal

Coleraine přitom měl nakročeno k tomu, aby si z Nového Sadu, kde Subotica musí hrát domácí pohárové zápasy, odvezl senzační výhru. Hosté totiž vedli od 23. minuty, kdy se po chybě domácího gólmana ve skrumáži nejlépe zorientoval Darren McCauley a poslal míč do prázdné branky.

Čtvrtý celek uplynulé sezóny srbské ligy sice většinu času držel míč, ale k vyrovnání mu pomohla až přísná penalta, kterou v šesté minutě nastavení proměnil Mile Savkovič. Coleraine i tak v osmém venkovním zápase v evropských pohárech poprvé neprohrál.

Slovan Bratislava vyhrál v úvodním duelu na hřišti moldavského celku Milsami Orhei 4:2 a má tak dobrou výchozí pozici do odvety. V základní sestavě vítězého týmu nastoupil pouze jeden slovenský fotbalista.

Manažer Steven Gerrard dovedl slavný tým Rangers k vítězství nad makedonským Škupi 2:0. Skotský tým vedený liverpoolskou legendou jistil výhru až v nastaveném čase z pokutového kopu.