Žalgiris Vilnius - Sevilla 0:5Narazí na Vaclíka! Fotbalisté Olomouce změří síly se Sevillou. Petrohrad předvedl kanonádu. Legia končí

Madrid

Fotbalisté Olomouce si o místo v základní skupině Evropské ligy zahrají se Sevillou. Španělský celek v dnešní odvetě 3. předkola na hřišti Žalgirisu Vilnius potvrdil roli favorita a vyhrál jednoznačně 5:0. Stejně jako v úvodním zápase, který skončil 1:0, udržel čisté konto český brankář Tomáš Vaclík.

Brankář Sevilly Tomáš Vaclík (vpravo)na ilustračním snímku ze Superpoháru s Barcelonou.

Sevilla o vítězství rozhodla už v prvním poločase, který díky bleskovému úvodu vyhrála 3:0. V šesté minutě otevřel skóre Nolito a vzápětí se prosadil Pablo Sarabia, který těsně před přestávkou přidal třetí zásah. V 80. minutě dal čtvrtou branku Guilherme Arana a tři minuty na to se podruhé prosadil Nolito.

Vítěz Evropské ligy z let 2006, 2007, 2014, 2015 a 2016 se v Olomouci představí 23. srpna, odveta je na programu 30. srpna. Sevilla ve Vilniusu nastoupila v sestavě: Vaclík - Gómez, Carrico, Gnagnon - Vidal, Banega (55. Berrocal), Amadou, Escudero (46. Arana) - Sarabia (46. Muriel), Ben Yedder, Nolito.

Velký obrat předvedl Petrohrad, který jako teprve druhý tým v pohárové historii dokázal vymazat ztrátu 0:4 z úvodního zápasu venku. Poprvé se to povedlo v sezoně 2016/2017 v Lize mistrů Barceloně proti Paris St. Germain. Zenit dnes porazil Dinamo Minsk 8:1 po prodloužení, hattrick zaznamenal Arťom Dzjuba a dva góly přidal Róbert Mak.

Senzační vyřazení musel strávit český obránce Adam Hloušek z týmu polského mistra Legie Varšava, který nestačil na Dudelange. Lucemburský celek před týdnem úvodní zápas na soupeřově hřišti vyhrál 2:1 a dnes si remízou 2:2 vyrovnal nejlepší pohárové vystoupení v historii klubu. O postup do skupiny si totiž neúspěšně zahrál také v roce 2012.

Odvetná utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy:
Mistrovská část:
HJK Helsinky - Olimpija Lublaň 1:4 (0:1), první zápas 0:3, postoupila Lublaň
Kukësi (Alb.) - Torpedo Kutaisi 2:0 (1:0), první zápas 2:5, postoupilo Kutaisi
APOEL Nikósie - Hapoel Beer Ševa 3:1 (0:1), první zápas 2:2, postoupila Nikósie
Midtjylland - The New Saints (Wales) 3:1 (1:1), první zápas 2:0, postoupil Midtjylland
Süduva Marijampole (Lit.) - Spartaks Jürmala (Lot.) 0:0, první zápas 1:0, postoupilo Marijampole
Kluž - Alaškert (Arm.) 5:0 (2:0), první zápas 2:0, postoupila Kluž
F91 Dudelange (Luc.) - Legia Varšava 2:2 (2:1), první zápas 2:1, postoupilo Dudelange
Zrinjski Mostar - Ludogorec Razgrad 1:1 (0:1), první zápas 0:1, postoupil Razgrad
Rosenborg Trondheim - Cork City (Ir.) 3:0 (2:0), první zápas 2:0, postoupil Rosenborg
Valur Reykjavík - Šeriff Tiraspol (Mold.) 2:1 (1:0), první zápas 0:1, postoupil Tiraspol
Nemistrovská část:
Craiova - Lipsko 1:1 (0:1), první zápas 1:3, postoupilo Lipsko
FC Kodaň - CSKA Sofia 2:1 (1:0), první zápas 2:1, postoupila Kodaň
Progrés Niederkorn (Luc.) - Ufa 2:2 (1:0), první zápas 1:2, postoupila Ufa
AEK Larnaka - Sturm Štýrský Hradec 5:0 (1:0), první zápas 2:0, postoupila Larnaka
Žalgiris Vilnius - FC Sevilla 0:5 (0:3), první zápas 0:1, postoupila Sevilla
Molde - Hibernian 3:0 (1:0), první zápas 0:0, postoupilo Molde
Zenit Petrohrad - Dinamo Minsk 8:1 po prodl. (4:0, 1:0), první zápas 0:4, postoupil Petrohrad
Lucern - Olympiakos Pireus 1:3 (0:1), první zápas 0:4, postoupil Pireus
Maccabi Tel Aviv - Pjunik Jerevan 2:1 (0:1), první zápas 0:0, postoupil Tel Aviv
FCSB (Rum.) - Hajduk Split 2:1 (0:0), první zápas 0:0, postoupil FCSB
Partizan Bělehrad - Nordsjaelland 3:2 (3:1), první zápas 2:1, postoupil Partizan
Bordeaux - Mariupol 2:1 (0:0), první zápas 3:1, postoupilo Bordeaux
HNK Rijeka - Sarpsborg (Nor.) 0:1 (0:0), první zápas 1:1, postoupil Sarpsborg
Braga - Luhansk 2:2 (0:0), první zápas 1:1, postoupil Luhansk
Burnley - Istanbul Basaksehir 1:0 po prodl. (0:0), první zápas 0:0, postoupilo Burnley