Hapoel Tel Aviv zaskočil Rozehnalovo PSG

Překvapivou ztrátu utrpěli ve čtvrtek v Poháeru UEFA fotbalisté Paris St. Germain, když ve skupině G doma nestačili na Hapoel Tel Aviv a prohráli 2:4. Rázem se tak ocitli na posledním místě tabulky a o naději na postup budou bojovat příští týden na hřišti Mladé Boleslavi. Celé utkání v dresu St. Germain odehrál český reprezentant David Rozehnal.

Izraelský tým Francouze zaskočil hned v úvodu zápasu, když již v 6. minutě vedl 2:0 po trefách Toemy. Pařížané se sice rychle vzpamatovali a našli i brankové odpovědi v podobě zásahů útočníků Fraua a Paulety, ale to od nich bylo vše. Těsně před poločasem totiž vrátil vedení Hapoelu obránce Badir a pojistku přidal ve druhé půli Barda.

Soupeř Liberce ve skupině C španělská FC Sevilla se ve čtvrtek stejně jako český mistr dočkal prvního vítězství. Obhájce prvenství v Poháru UEFA se na svěřence kouče Lavičky bodově dotáhl díky výhře 2:0 nad portugalskou Bragou.

Oproti prvnímu duelu v Liberci se Sevilla představila s několika změnami v sestavě a právě hráči, kteří nehráli proti severočeskému týmu od začátku, měli prsty ve vedoucí brance domácích. Záložník Adriano Correia poslal ve 40. minutě přesnou přihrávku Luisi Fabianovi a ten nezaváhal. Razítko na vítězství španělského mužstva dal jedenáct minut před koncem střídající Ernesto Chevanton.

Ve skupině D si dnes díky jednobrankové výhře nad nizozemským Heerenveenem zajistila účast v jarních bojích Poháru UEFA italská Parma, která již nemůže se šesti body skončit hůř než třetí. Domácí oslavují hlavně kanonýra Igora Budana, který dvěma góly otočil nepříznivý stav 0:1. Chorvatský útočník dokázal hlavou nejprve ve 24. minutě a poté čtvrt hodiny před koncem zužitkovat centr spoluhráče Paola Castelliniho.

Blízko k triumfu mělo dánské Odense, ale proti francouzskému Racingu Lens přišlo o výhru tři minuty před koncem, kdy vyrovnal střídající žolík Tunisan Issam Jemaa.

V souboji dvou favoritů ve skupině E měli po závěrečném hvizdu více důvodů k radosti fotbalisté Blackburnu Rovers. Patnáctý tým anglické tabulky uhrál na hřišti Feyenoordu Rotterdam bezbrankovou remízu a se sedmi body je už jistým postupujícím.

Espaňol rozstřílel Waregem

Fotbalisté Espaňolu Barcelona si ve sparťanské skupině F zastříleli v utkání proti belgickému Waregemu a zvítězili 6:2. Hattrickem se o to zasloužil útočník García. Espaňol tak o postup může přijít již jen teoretickou shodou náhod.

Espaňolu se povedl především začátek utkání a po půlhodině hry již vedl 4:1 po trefách Corominase, Pandianiho a dvou Garcíových zásahů. Za Waregem snížil obvyklý střelec Matthys a po něm D'Haene, jenže García svou třetí brankou v zápase odvrátil možné komplikace. Výhru pak potvrdil další trefou Pandiani.

Ve skupině H si postup zajistil Newcastle, když zvítězil i potřetí. Tentokrát porazil Celtu Vigo 2:1 zásluhou gólu Taylora z 86. minuty. Anglický obránce si naskočil na rohový roh Lugueho a hlavou strhl vítězství na stranu svého týmu. Byla to navíc jeho první branka v barvách Newcastlu.

Pohár UEFA - 3. kolo
Skupina A
Auxerre - Glasgow Rangers 2:2 (1:0)
Branky: 31. Jeleň, 75. Niculae - 62. Novo, 84. Boyd.
Maccabi Haifa - Partizan Bělehrad 1:0 (1:0)
Bruggy - Dinamo Bukurešť 1:1 (0:1)
Branky: 62. Vermant z pen. - 33. Niculescu.
Espaňol Barcelona - Waregem 6:2 (4:1)
Branky: 19., 27. z pen. a 73. García, 14. a 83. Pandiani, 9. Corominas - 17. Matthys, 62. D'Haene.