Rubriky:

Evropská liga

Feyenoord byl vyloučen z Poháru UEFA

19. ledna 2007 17:51 - NYON

Evropská fotbalová unie UEFA v pátek vyřadila Feyenoord Rotterdam z tohoto ročníku Poháru UEFA kvůli výtržnostem fanoušků během utkání 30. listopadu ve francouzském Nancy. Nizozemský klub se měl v únorovém 3. kole pohárové soutěže utkat s Tottenhamem Hotspur. V pondělí má UEFA určit, zda anglický tým dostane náhradního soupeře, či zda postoupí do osmifinále bez boje.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

UEFA tak zpřísnila původně podmíněný trest, který v prosinci Feyenoordu udělila disciplinární komise. Představitelům UEFA se zdála pokuta 200.000 švýcarských franků (asi 3,5 milionu korun) a podmíněná hrozba zavření stadiónu na dva zápasy příliš mírná.

Vedení Feyenoordu se proti rozhodnutí pravděpodobně odvolá ke sportovní arbitráži v Lausanne. "Tenhle trest má vážný dopad na náš klub, Feyenoord tím utrpěl velkou škodu. Oběťmi jsou naši skuteční fanoušci, kteří tak doplatí na chování těch, s kterými nechceme mít nic společného," uvedl ředitel klubu Onno Jacobs v tiskovém prohlášení.

Příznivci Feyenoordu donutili svým řáděním v Nancy rozhodčího na půl hodiny přerušit zápas, během níž zasahovala na stadiónu policie i za použití slzného plynu. "Řádili jako zvěř. Demolovali všechno, co jim přišlo pod ruku, a házeli to na plochu. Když prolomili ocelová vrata k jejich sektoru, hrozilo, že zaútočí na domácí fanoušky," řekl tehdy Jaroslav Dudl, který byl na zápase v roli delegáta UEFA.

Nizozemští hooligans dělali v Nancy problémy už před zápasem, v centru města vyvolávali potyčky a rozbíjeli výlohy. Tři z nich už byli odsouzeni k několikatýdenním trestům vězení. Jediným drobným pozitivem dnešního rozhodnutí UEFA je pro Feyenoord snížení pokuty o polovinu na 100.000 švýcarských franků.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..