V Poháru UEFA pokračuje obhájce i pětice českých fotbalistů

Fotbalisté španělské Sevilly nadále pokračují ve své cestě za obhajobou titulu v Poháru UEFA, když ve čtvrtek postoupili už do osmifinále. Mezi nejlepších šestnáct celků se probojovaly také další dva španělské týmy a rovněž většina favoritů 3. kola až na vítěze z roku 2005 CSKA Moskva, který vypadl s izraelským Maccabi Haifa.

Osmifinále si zahraje také pětice českých fotbalistů Radek Černý, Tomáš Hübschman, Michal Papadopulos, David Rozehnal a Libor Sionko.

Sevilla si na postup přes Steau Bukurešť zadělala již v prvním zápase, když v Rumunsku zvítězila 2:0. V odvetě jí tak stačilo hrát trpělivý fotbal zakončený výhrou 1:0 po brance Rusa Keržakova z nastavení první půle. V osmifinále ji čeká Hübschmanův Šachtar Doněck, který si postup zajistil výhrou 1:0 v Nancy.

Vedle bývalého obránce pražské Sparty v Poháru UEFA pokračuje také útočník Papadopulos, který tentokráte neseděl ani na lavičce náhradníků Leverkusenu. Německý klub dokázal ubránit postup zásluhou bezbrankové remízy s Blackburnem.

Kováč s Jiránkem skončili

Dále jde i Paris St. Germain s Rozehnalem, který svou účastí na hřišti pomohl k postupu přes AEK Atény, když oba zápasy skončily výhrou Pařížanů 2:0, a také Glasgow Rangers. Sionko však tentokrát u výhry 4:0 nad Hapoelem Tel Aviv chyběl. Již před několika dny měl postup zajištěn brankář Černý, jehož Tottenham šel dál díky administrativnímu vyřazení Feyenoordu Rotterdam za výtržnosti svých fanoušků.

Naopak o účast v osmifinále dnes přišli Radoslav Kováč s Martinem Jiránkem, jejichž Spartak Moskva nestačil na Celtu Vigo a prohrál 1:2. Chybět bude také Vladimír Šmicer; Bordeaux již sahalo po penaltovém rozstřelu s Osasunou, ovšem ta se dokázala prosadit v poslední minutě prodloužení díky brance Nekúnama a zajistila tak, že do další fáze postoupily všechny tři španělské celky.

Dále nejde ani Zdeněk Grygera s Ajaxem Amsterodam, který se rozloučil s účinkováním v letošním ročníku evropských pohárových soutěží cenným vítězstvím 3:1 v ofenzivní podívané nad Brémami. Německý celek měl nahráno z úvodního střetnutí, ale i tak se po zvýšení domácího Babela ze 74. minuty obával o výsledek.

Výsledky - osmifinále, odvety:
Espaňol Barcelona - Livorno 2:0 (1:0)
Branky: 16. Lacruz, 49. Coro. ČK: 80. César (Liv.). První zápas: 2:1, postupuje Espaňol.
Osasuna Pamplona - Bordeaux 1:0 po prodl. (0:0, 0:0)
Branka: 120. Nekúnam. První zápas: 0:0, postupuje Osasuna.
Glasgow Rangers - Hapoel Tel Aviv 4:0 (2:0)
Branky: 24. a 73. Ferguson, 35. Boyd, 90.+5 Adam. ČK: 74. McGregor (Rang). První zápas: 1:2, postupuje Glasgow Rangers.
Ajax Amsterodam - Brémy 3:1 (1:1)
Branky: 4. Leonardo, 60. Huntelaar, 74. Babel - 14. Almeida. První zápas: 0:3, postupují Brémy.
Paris St. Germain - AEK Atény 2:0 (1:0)
Branky: 42. Frau, 90.+3 Mendy z pen. První zápas: 2:0, postupuje PSG.
Panathinaikos Atény - Lens 0:0
ČK: 80. Morris (Panat.). První zápas: 1:3, postupuje Lens.
Newcastle - Waregem 1:0 (0:0)
Branka: 68. Martins. První zápas: 3:1, postupuje Newcastle.
Celta Vigo - Spartak Moskva 2:1 (1:0)
Branky: 19. Nené, 78. Jonathan - 88. Titov. První zápas: 1:1, postupuje Celta Vigo.
Parma - Braga 0:1 (0:0)
Branka: 89. Diego. ČK: 76. Frechaut (Braga). První zápas: 0:1, postupuje Braga.
FC Sevilla - Steaua Bukurešť 1:0 (1:0)
Branka: 45.+3 Keržakov. První zápas: 2:0, postupuje FC Sevilla.
Maccabi Haifa - CSKA Moskva 1:0 (1:0)
Branka: 14. Colautti. První zápas: 0:0, postupuje Maccabi Haifa.
Dinamo Bukurešť - Benfika Lisabon 1:2 (1:0)
Branky: 23. Munteanu - 50. Anderson, 64. Katsuranis. První zápas: 0:1, postupuje Benfika Lisabon.
Nancy - Šachtar Doněck 0:1 (0:0)
Branka: 70. Fernandinho. První zápas: 1:1, postupuje Šachtar.
Blackburn - Leverkusen 0:0
První zápas: 2:3, postupuje Leverkusen.
Alkmaar - Fenerbahce Istanbul 2:2 (0:2)
Branky: 63. Martens, 86. Opdam - 21. Metin, 34. Alex. První zápas: 3:3, postupuje Alkmaar.