Zápas Poháru UEFA v Mostaru přerušili agresivní fanoušci

Kvůli agresivním fanouškům musel být ve čtvrtek přerušen zhruba na deset minut zápas předkola Poháru UEFA v bosenském Mostaru. Incident vyvolala asi tisícovka příznivců hostujících fotbalistů Partizanu Bělehrad, kteří v prvním poločase zaútočili na policisty a bezpečnostní pracovníky. Téměř čtyři desítky lidí utrpěly zranění.

Podle agentury Reuters bylo na místě málo strážců pořádku, přestože bylo utkání považováno za vysoce rizikové. Po několika minutách policisté násilí potlačili a mezi oběma tábory vytvořili bezpečnou zónu. Italský sudí Andrea De Marco poté nechal hráče pokračovat.

Podle aktuálních informací agentury AP je zraněno 28 policistů a dalších devět fanoušků, z toho dva vážně. Zadrženo bylo šest osob. Domácí celek Zrinjski Mostar podlehl srbskému rivalovi 1:6, odveta se uskuteční 2. srpna v Bělehradě.