Fotbalisté Partizanu Bělehrad byli vyloučeni z Poháru UEFA

BĚLEHRAD

Fotbalisté Partizanu Bělehrad byli vyloučeni z Poháru UEFA. Důvodem je řádění jejich fanoušků při úvodním utkání prvního předkola s bosenským Mostarem, v kterém srbský celek vyhrál 6:1. Do dalšího kola tak postoupil jejich soupeř.

O rozhodnutí Evropské fotbalové unie UEFA informovala ve čtvrtek agentura Reuters. Bělehradský klub navíc dostal pokutu 50 000 švýcarských franků (asi 850 000 korun).

"Partizan byl za posledních pět let trestán v 25 z jeho 36 utkání v evropských pohárech. UEFA nehodlá tolerovat násilí na stadionech a rozhodla se být v trestech přísná," citovala agentura Reuters prohlášení Partizanu na internetových stránkách. Klub má tři dny na podání odvolání.

Řádění asi tisícovky fanoušků srbského týmu při utkání, které se hrálo 20. července, odneslo zraněním asi čtyřicet lidí. Chuligáni se v průběhu prvního poločasu pustili do policistů a bezpečnostních pracovníků, na které zaútočili světlicemi a kamením. Zápas musel být kvůli jejich řádění na deset minut přerušen.