Evropská liga

Boleslav gólem v nastavení prohrála s Palermem

20. září 2007 20:15 - MLADÁ BOLESLAV

Fotbalistům Mladé Boleslavi úvodní zápas 1. kola Poháru UEFA nevyšel. Ve čtvrtek Středočeši na domácím hřišti po gólu Srba Boška Jankoviče v nastavení prohráli s Palermem 0:1 a pokud chtějí postoupit do skupinové fáze soutěže, budou muset za dva týdny v Itálii vyhrát.

Středočeský klub si chtěl zápasem s italským Palermem udobřit své fanoušky. Vstup do letošního ročníku Gambrinus ligy se mu příliš nepodařil. Za šest kol zvítězil pouze jednou a okupuje osmou příčku. Proti sicilskému soupeři nemohli nastoupit dlouhodobě zranění Dittrich, Ševinský a Riegel, zbytek týmu byl však k zápasu připraven.

Ani Palermo nevstoupilo do domácí soutěže přesvědčivě. Ze tří zápasů se mu prozatím podařilo vybojovat čtyři body. Naposledy se svěřenci trenéra Colantuona střetli na domácím stadiónu s FC Turín. Výsledek byl stejný jako v případě mladoboleslavského duelu - remíza 1:1. Zápasu Poháru UEFA museli kvůli zranění oželet obránci Capuano a Guana. Jenom na lavičce zůstala největší hvězda hostí - útočník Fabrizio Miccoli.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži ZDE:

Mladoboleslavští začali utkání bojovně. Už ve třetí minutě se technickou fintou blýskl Marek Matějovský. Z jeho následného centru hlavičkoval Táborský, branku ale těsně minul. Na druhé straně zakončoval Jankovičův průnik středem hřiště křižnou ranou Cavani.

Ve dvaadvacáté minutě se o vzrušení postaral Sedláček, který se po neshodách v domácí obraně snažil míč odkopnout, ale trefil pouze kopačky před sebou stojícího italského hráče a míč se odrazil těsně vedle levé tyče Millerovy branky. Na útočné polovině se potom blýskli hezkou kombinací Matějovský s Mendym, ale Táborský opět nemířil přesně.

O největší šanci první půle se znovu postaral nejlepší hráč první půle Matějovský, který si narazil s Táborským. Následný přízemní centr mířící k Alexandru Mendymu doprostřed pokutového území však skočil těsně před Francouzovou kopačkou.

O zápase Sparta - Odense čtěte ZDE:
Ostatní čtvrteční zápasy Poháru UEFA najdete ZDE:

Po přestávce mohl dvakrát skóre otevřít Táborský, ale pokaždé jeho šanci zmařil gólman Agliardi. Boleslav se snažila, útočila, hrála aktivně, ale hlavně zásluhou nedůrazu v koncovce se jí nedařilo skórovat. I Kysela svůj pokus namířil těsně vedle tyče.

Italský celek udeřil až v samotném závěru. Nejprve Miller skvělým zákrokem vyrazil střelu jednoho z italských hráčů, ale v nastavení inkasoval po rychlém brejku zakončeném umístěnou ranou Srba Boška Jankoviče. Ten si naběhl na centr Caserta a přiblížil Palermu postup do skupinové fáze Poháru UEFA. Pokud tomu bude chtít Mladá Boleslav zabránit, musí za dva týdny na Sicílii zvítězit.

FK Mladá Boleslav - US Palermo 0:1 (0:0)
Branka: 90+1. Jankovič. Rozhodčí: Kinhöfer - Scheppe, Borsch (všichni Něm.). ŽK: A. Mendy, Sedláček - Zaccardo, Amauri, Tedesco, Diana. Diváci: 4110.
Ml. Boleslav: Miller - Voříšek, Rolko, Kopic - Sedláček, Rajnoch, Matějovský, Hrdlička - A. Mendy (68. Kalina), Táborský (89. Řezníček) - Kysela. Trenér: Ščasný.
Palermo: Agliardi - Diana, Rinaudo, Barzagli, Zaccardo - Jankovič, Migliaccio, Tedesco (87. Simplicio), Bresciano (69. Amauri) - Brienza (59. Caserta), Cavani. Trenér: Colantuono.