Rubriky:

Evropská liga

Spartě se před Odense uzdravil Horváth, ale hned se zranil

2. října 2007 14:19 - PRAHA

Fotbalisté Sparty Praha poletí ke čtvrteční pohárové odvetě do dánského Odense se značně prořídlým kádrem. Trenér Michal Bílek s sebou vezme pouze sedmnáct hráčů do pole, ale zřejmě ne všichni budou připraveni nastoupit. Platí to především o záložníkovi Pavlu Horváthovi, který se sice již uzdravil z těžké virózy, ale na pondělním tréninku si přivodil výron v kotníku a jeho start je nepravděpodobný.

V letenském speciálu, který poveze sparťany ve středu do Dánska, nebude ani Luboš Hušek, který si zlomil v sobotu klíční kost, ve stejný den jako Horváth se zranil také Igor Žofčák, kterého zlobí koleno.

I přes zranění stále existuje naděje, že se Horváth na hřišti ukáže, proto nebude ve výpravě chybět. "Dáme na něj a na doporučení lékařů. Pokud se nebude cítit, do zápasu nepůjde," vysvětlil letenský kouč.

Sparta si proto asi bude muset stejně jako v neděli v Jablonci poradit s neobvykle poskládaným středem zálohy. Trenéra Bílka alespoň může těšit, že se do týmu vrací Tomáš Řepka s Martinem Abrahamem, kteří v domácích soutěžích kvůli trestu už třikrát chyběli.

Řepka s Abrahamem hrát budou

Zatímco o Řepkově startu se nepochybuje, o zařazení druhého hříšníka nebylo jasno. Bílek ale v úterý naznačil, že oba odpočatí hráči budou v základní sestavě. "S Abrahamem počítám do středu zálohy a pokud nebude moci hrát Horváth, dostane na jeho postu znovu přednost Sylvestre. V Jablonci předvedl nadějný výkon," prozradil kouč, jak nejspíš poskládá základní jedenáctku.

V ní ale bude ještě mnoho dalších otazníků. Na postu stopera může znovu dostat šanci Brezinský a Kadlec se posune na levou obranu, nebo dostane přednost někdo z dvojice Kladrubský - Zabavník. V ofenzívě zase při vědomí, že bude nutné hrát na brejky, by mohl kouč místo Doška poslat na trávník "rychlíky" Slepičku a Kuliče.

Sparta uhrála v úvodním utkání 1. kola Poháru UEFA pouze bezbrankovou domácí remízu a v Dánsku se pokusí potvrdit, že v pohárech se jí daří v posledních letech venku lépe, stejně jako v letošních ligových zápasech. Jen v loňském ročníku evropské pohárové soutěže dokázala Sparta vyhrát na hřištích Hearts a Austrie Vídeň. "Ale neřekl bych, že to je dáno jen stylem hry soupeře. I doma se dokážeme prosadit, ale musíme vylepšit koncovku. To bude ve čtvrtek v Odense klíčové," uvedl Bílek.

Zatím prý ani neřeší mediální spekulace, že ho vyřazení může stát místo na sparťanské lavičce. "Je to pro nás klíčový zápas, v pohárech chceme přežít celý podzim. I proto neuvažuji, že by se nám postup nevydařil. Rozhodně ho máme ve své moci," připomněl kouč pohárovou matematiku, podle které stačí jeho svěřencům k cestě do základní skupiny Poháru UEFA i jakákoliv remíza s výjimkou 0:0.

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..