Poháru UEFA: Bayern Mnichov pohřbil pěti góly šance Anderlechtu

Fotbalisté Anderlechtu Brusel v sestavě s Danielem Zítkou a Janem Polákem v úvodním zápase osmifinále Poháru UEFA nestačili na Bayern Mnichov a prohráli 0:5. Ujfalušiho Fiorentina si v zápase s Evertonem připsala vítězství 2:0 a Olympique Marseille porazil Zenit Petrohrad 3:1. Jarolímův Hamburk prohrál v Leverkusenu 0:1, Bolton remízoval se Sportingem Lisabon 1:1, hráči Rangers překvapivě porazili Werder Brémy 2:0 a Eindhoven si na hřišti londýnského Tottenhamu připsal cennou výhru 1:0 a v posledním utkání vyhrálo Getafe na půdě Benfiky Lisabon 2:1.

Do portugalského Lisabonu přijelo Španělské Getafe. Domácí Benfica už od deváté minuty hrála oslabena o jednoho muže v poli, po červené kartě totiž musel předčasně pod sprchy Cardozo. Hosty poslal do vedení ve 25. minutě De la Red a na dvougólový rozdíl zvyšoval Hernández. Domácí se po zásahu Mantorrase dočkali snížení v 76. minutě, ale na vyrovnání už nedosáhli.

Bayern rozstřílel Anderlecht

První branku zápasu vstřelil v deváté minutě Hamit Altintop, který napřáhl za hranicí vápna a na jeho krásnou střelu neměl Zítka nárok. V sestavě Anderlechtu chyběl Stanislav Vlček, který do belgického klubu přišel v zimním přestupním termínu z pražské Slavie, za kterou hrál Ligu mistrů a v pohárové Evropě tak může hrát až od léta. Domácí se poté snažili o vyrovnání a Polák dokonce trefil z přímého kopu brankovou konstrukci.

Výraznou komplikaci pro Anderlecht přinesla 44. minuta, když po druhé žluté kartě musel opustit trávník Wasilewski. V nastaveném čase prvního poločasu nacentroval z pravé strany Lahm a Luca Toni křížnou střelou z voleje prostřelil Zítku podruhé. Fotbalisté Bayernu měli další důvod k radost v 57. minutě, když na 3:0 zvyšoval Podolski. Deset minut poté přidal čtvrtý zásah Klose. Na konečných 5:0 pro mnichovský klub pět minut před koncem upravil Ribéry.

Týmy Fiorentiny a Marseille zvítězily o dvě branky

V sestavě Fiorentiny v utkání proti Evertonu nastoupil český reprezentační obránce <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=565&amp;teamId=2000133&amp;playerId=6000399',event)">Tomáš Ujfaluši</span>. Domácí fotbalisté v prvním poločase svého soupeře přehrávali a také střelecky byli aktivnější, když zaznamenali sedm pokusů, ani jeden však v brance gólmana <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=562&amp;teamId=2000048&amp;playerId=8004025',event)">Howarda</span> neskončil. Druhé dějství nabídlo fanouškům na stadiónu Artemio Franchi zajímavější podívanou. V 70. minutě poslal aktuálně čtvrtý tým Serie A do vedení <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=565&amp;teamId=2000133&amp;playerId=8006249',event)">Kuzmanovič.</span><span> Druhou branku italského celku přidal o 12 minut později Montolivo a domácí tak zvítězili 2:0. </span>

<span>Francouzský Olympique Marseille si v úvodním zápase osmifinále připsal cennou výhru 3:1 nad ruským Zenitem Petrohrad a výrazně zvýšil své šance na postup do čtvrtfinále soutěže. Dvěma zásahy se prezentoval <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=569&amp;teamId=2000104&amp;playerId=8000818',event)">Cissé</span>, jednu trefu pak přidal <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=569&amp;teamId=2000104&amp;playerId=8002486',event)">Niang</span>. V závěru zápasu snížil na rozdíl dvou branek Arshavin, ale to bylo ze strany hostů vše.</span>

Hamburk v sestavě s Jarolímem prohrál v Leverkusenu

<span><span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=568&amp;teamId=2000032&amp;playerId=8001407',event)">David Jarolím</span> odehrál v dresu Hamburku na hřišti Leverkusenu celé utkání. Střetnutí slibovalo zajímavou podívanou, protože Hamburk je v aktuálním ročníku německé Budnesligy na třetím místě a jeho čtvrteční soupeř hned o příčku za ním. Diváci v Bayaréně však viděli jen jeden přesný zásah, když se v 71. minutě trefil hráč Leverkusenu <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=568&amp;teamId=2000021&amp;playerId=8006323',event)">Gekas</span> a zařídil tak domácím hubené vítězství 1:0.</span>

<span><span>Jen na lavičce londýnského Tottenhamu Hotspur, který vyřadil v minulém kole Slavii Praha, v zápase proti PSV Eindhovenu zůstal <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=562&amp;teamId=2000055&amp;playerId=8004054',event)">Radek Černý</span> a ve 34. minutě musel přihlížet přesnému zásahu hostujícího Farfána. Domácí celek se snažil o vyrovnání a tlačil se před bránu Eindhovenu. Ale všechny střelecké pokusy Kohoutů buď zneškodnil brankář Gomes, nebo šly mimo. Nizozemci si tak z Anglie vezou cennou výhru 1:0.</span></span>

Brémy prohrály na půdě Glasgow Rangers

<span>Brémy překvapivě prohrály na půdě skotského Glasgow Rangers 0:2 a výrazně si zkomplikovaly situaci před odvetným utkáním. Domácí svými zásahy orámovali poločasovou přestávku, když se trefili Cousin a Davis ve 45., respektive 48. minutě. Bolton doma jen remizoval se Sportingem Lisabon 1:1. Do vedení poslal domácí ve 25. minutě <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=562&amp;teamId=2000046&amp;playerId=8003683',event)">McCann</span>, ale v 61. minutě vyrovnal Vukcevic. </span>