Evropská liga

Kouč Getafe Laudrup věří v postup přes Bayern

4. dubna 2008 12:15 - PRAHA

Překvapivá remíza se zrodila ve čtvrtek v Mnichově, kde domácí Bayern v rámci prvního utkání čtvrtfinále Poháru UEFA jen remizoval se španělským Getafe 1:1. Po nadějném výsledku nyní kouč španělského mužstva Michael Laudrup věří v domácí výhru v odvetném utkání a postup přes papírově silnější Bayern.

V Allianz Aréně to měl být jednoznačný zápas, ovšem domácí Bayern Mnichov nedokázal potvrdit roli favorita. S nováčkem soutěže Getafe a překvapivě remizoval 1:1.

Domácí sice poslal do vedení v prvním poločase Luca Toni, který se s osmi vstřelenými brankami drží společně s petrohradským Pogrebňjakem na prvním místě tabulky střelců, šokem byl ovšem pro domácí gól v nastaveném čase zápasu, když se trefil střídající Contra.

Shrnutí z prvních zápasů čtvrtfinále najdete ZDE:

Nadějná remíza a vstřelená branka na soupeřově hřišti povzbudila trenéra Getafe Michaela Laudrupa. Ten i přesto, že proti jeho týmu stojí gigant jménem Bayern Mnichov, myslí na možný postup. „Pokud jsme mohli remizovat tady v Mnichově, proč bychom nemohli vyhrát u nás v Getafe,“ ptal se sám sebe po utkání bývalý skvělý dánský fotbalista.

„Možná jsme k soupeři měli v prvních patnácti minutách přílišný respekt. Za stavu 0:1 jsme začali hrát. Z šancí, které jsme si vytvořili, jsme nakonec vyrovnali,“ radoval se na serveru goal.com kouč Getafe, který se s týmem do čtvrtfinále probojoval ve vyřazovací části přes AEK Atény a Benfiku Lisabon.

Dal gól a šel střídat

Zápas na půdě Fiorentiny, kde v dresu domácích odehrál celý zápas Tomáš Ujfaluši, přinesl duel s PSV Eindhoven a na obou stranách otevřený fotbal. Přesto se diváci dočkali jen dvou branek. Skóre zápasu otevřel v 56. minutě se štěstím Rumun Adrian Mutu, o sedm minut později ovšem vyrovnával na konečných 1:1 Koevermans. Tomu se podařilo vyrovnat, když už u postranní čáry byl připravený na jeho vystřídání Danko Lazović.

Reakce na utkání Leverkusen - Zenit najdete ZDE:

„Vystřídání Dannyho Koevermanse nemělo absolutně žádný význam na jeho výkon. Po zranění nebyl ještě zcela fit, my jsme ho ovšem postavili do základu. A samozřejmě jsme měli Danka na lavičce. Jeho schopností je také třeba využít,“ pochválil svého svěřence kouč hostů Sef Vergoossen.