Zdeněk Pospěch přispěl k výhře FC Kodaň v předkole Poháru UEFA

Český fotbalista Zdeněk Pospěch se jednou brankou podílel na jasné výhře fotbalistů FC Kodaň v utkání 1. předkola Poháru UEFA na hřišti severoirského Cliftonville. Výhrou 4:0 se tým, v jehož barvách nastoupil také další český reprezentant Libor Sionko, velmi přiblížil k postupu.

Fotbalisté Žiliny i s trojicí českých fotbalistů v sestavě dokázali v závěru úvodního utkání 1. předkola Poháru UEFA na půdě běloruského celku Ripo Minsk vybojovat remízu 2:2. V šesté minutě nastavení se o to proměněnou penaltou postaral kapitán Róbert Jež, který tak dal Žilině do domácí odvety velkou šanci na postup.

Celé utkání ve čtvrtek v obraně Žiliny odehráli čeští stopeři Benjamin Vomáčka a Ondřej Šourek, po jehož ruce kopal soupeř penaltu, po které se dostal do vedení 2:1. Na pravé straně zálohy pak 64 minut odehrál Emil Rilke.

Nevedlo se Austrii Vídeň, která prohrála na hřišti kazašského Tobolu Kostanaj 0:1. Český útočník David Lafata v sestavě Austrie chyběl.

Stavanger překvapivě prohrál na hřišti Vetry

Fotbalisté norského Stavangeru překvapivě prohráli na hřišti litevské Vetry 0:1. K překonání domácí obrany nepomohl ani český útočník Martin Fillo, který odehrál v sestavě Stavangeru celé utkání. Obránce Josef Kaufman, který nedávno zamířil do Norska na hostování, se v nominaci k utkání neobjevil.

Odvetné utkání mezi Herthou Berlín a moldavským celkem Nistru Otači bude pravděpodobně jen formalitou. Němci totiž v úvodním zápasu doma jasně 8:1. Třemi góly k tomu přispěl polský ofenzivní hráč Piszczek, další dvě branky přidal útočník Pantelič.

Výhry se dočkal také další favorit Manchester City. Tým, který se do Poháru UEFA dostal díky soutěži fair play, dokázal přehrát EB/Streymur z Faerských ostrovů na jeho hřišti 2:0.

Bernáth zachránil remízu Spartaku Trnava

Stejně jako Žilina zachraňoval v posledních sekundách zápasu remízu další slovenský tým Spartak Trnava. Proti gruzínskému celku Wit Tbilisi po první půli doma prohrával již 0:2, ale Kožuch a v poslední minutě Bernáth srovnali na konečných 2:2. Celé utkání na levém kraji trnavské obrany odehrál český fotbalista Vladimír Pončák, druhý poločas hrál i Martin Hruška.

V jasnou záležitost proměnili fotbalisté Salcburku zápas s arménským celkem Bananc Jerevan. Rakouský tým svého soupeře naprosto rozebral a vyhrál 7:0. Dvěma góly k tomu přispěli útočník Zickler a záložník Mahud, kterého v 62. minutě vystřídal český záložník Patrik Ježek. Karel Piták do zápasu nezasáhl.

Jednoznačnou výhru si připsali také hráči dánského Midtjyllandu, kteří porazili velšský Bangor City na jeho hřišti 6:1. Představení svých spoluhráčů sledoval z lavičky Midtjyllandu český brankář Martin Raška.

Pohár UEFA - 1. předkolo:
Šachtor Karaganda (Kaz.) - Debrecín 1:1 (0:0), Ararat Jerevan - Bellinzona (Švýc.) 0:1 (0:1), Tobol Kostanaj (Kaz.) - Austria Vídeň 1:0 (1:0), Ripo Minsk - Žilina 2:2 (1:1), JFK Olimps (Lot.) - St. Patrick´s (Ir.) 0:1 (0:0), Honka Espoo (Fin.) - IK Akranes (Isl.) 3:0 (2:0), TVMK Tallinn - FC Nordsjaelland (Dán.) 0:3 (0:1), FK Pelister (Mak.) - Apoel Nikósie 0:0, Hapoel Kirjat Šmona (Izr.) - FK Mogren (Č. Hora) 1:1 (1:0), Hapoel Tel Aviv - Juvenes-Dogana (San Mar.) 3:0 (3:0), Lenkoran (Ázerb.) - Lech Poznaň 0:1 (0:0), FK Vojvodina (Srb.) - Olimpik Baku 1:0 (0:0), FK Vetra (Lit.) - Stavanger (Nor.) 1:0 (1:0), Suduva (Lit.) - The New Saints (Wal.) 1:0 (0:0), Omónia Nikósie - FK Milano (Mak.) 2:0 (1:0), Dacia Kišiněv - Borac (Srb.) 1:1 (1:0), Djurgaarden - Flora Tallinn 0:0, Varna - Sant Juliá (And.) 4:0 (0:0), Union Lucemburk - Kalmar FF (Švéd.) 0:3 (0:1), FC Vaduz - Zrinjski (Bos.) 1:2 (1:1), Marsaxlokk (Malt.) - Slaven Koprivnica (Chorv.) 0:4 (0:3), Györ - Zestaponi (Gruz.) 1:1 (0:1), Bröndby Kodaň - BK Tórshavn (Faer. ostr.) 1:0 (0:0), EB/Streymur (Faer. ostr.) - Manchester City 0:2 (0:2), Široki Brijeg (Bos.) - FK Partizani (Alb.) 0:0, Hertha Berlín - Nistru Otači (Mold.) 8:1 (5:0), Trnava - Wit Tbilisi 2:2 (0:2), Koper (Slovin.) - KS Vllaznia (Alb.) 1:2 (0:2), Zeta Banovči (Č. Hora) - NK Lublaň 1:1 (1:0), Salcburk - Bananc Jerevan 7:0 (4:0), Bangor City (Wal.) - Midtjylland (Dán.) 1:6 (1:2), Legia Varšava - Gomel (Běl.) 0:0, Glentoran Belfast - Metalurgs Liepájas (Lot.) 1:1 (1:1), Cliftonville (Sev. Ir.) - FC Kodaň 0:4 (0:1), Cork (Ir.) - FC Haka (Fin.) 2:2 (0:1), Hajduk Split - Birkirkara (Mal.) 4:0 (2:0), Hafnarfjördur (Isl.) - Grevenmacher (Luc.) 3:2 (1:2).