Rubriky:

Evropská liga

Živě

Pohár UEFA mezi WIT Tbilisi a Austrií se bude hrát v Turecku

11. srpna 2008 20:33 - NYON

Do Turecka přeložila Evropská fotbalová unie zápas 2. předkola Poháru UEFA mezi WIT Tbilisi a Austrií Vídeň. Přikročila k tomu kvůli válce v Gruzii, která bojuje s Ruskem o Jižní Osetii. Ze stejného důvodu by mohlo být změněno i dějiště zářijové kvalifikačního utkání o mistrovství světa mezi Gruzií a Irskem.

UEFA o přeložení pohárového zápasu rozhodla již o víkendu s tím, že má Tbilisi nahlásit nové místo konání do nedělního večera. Náhradní variantu nakonec vybrala sama UEFA, která za pořadatelské místo vybrala město Rize na severovýchodě Turecka, kde působí fotbalový celek Rizespor. Dalšími možnostmi byly arménský Abovjan a ázerbájdžánská metropole Baku. Původní začátek zápasu 17:30 středoevropského letního času se nemění.

Válečný konflikt v Gruzii může mít vliv i na evropskou kvalifikaci o mistrovství světa. Irská asociace na dnešním výjimečném zasedání rozhodla o tom, že vedení FIFA požádá o to, aby se zářijové kvalifikační utkání sehrálo mimo Gruzii.

"Rozhodli jsme se kontaktovat FIFA a požádat o změnu místa konání," řekl agentuře Reuters předseda asociace John Delaney. "Situace v Gruzii nám dělá starosti. Bezpečí našich hráčů a fanoušků musí být naší prioritou. Budeme celou situaci monitorovat a řešit to s FIFA, UEFA a gruzínským svazem," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..