Nezmar: Pro český fotbal je zaváhání Liberce, Slavie i Sparty hodně špatné

Český fotbal dostal v probíhajícím týdnu tvrdou ránu. Po prohře Slavie i Sparty ve 3. předkole Ligy mistrů, si postup do pohárové Evropy zkomplikovali také fotbalisté Slovanu Liberec. Ti ve čtvrtečním utkání druhého předkola poháru UEFA nestačili na vlastním trávníku na slovenskou Žilinu a prohráli 1:2. „Je v našich silách, abychom nakonec postoupili. Žilina vyhrála díky naší naivitě, lépe řečeno debilitě,“ nebral si po zápase servítky liberecký útočník Jan Nezmar.

Jak byste zhodnotil nevydařený zápas?

Těžko se mi utkání hodnotí. V první půli jsme hráli dobře, kdyby Andrej Kerič využil šanci, kdy šel sám na brankáře, mohlo být všechno jinak.

Soupeř výkonem ale potvrdil, proč má výsadní postavení ve slovenské lize...

Přesně tak. Ve druhé půli hrála Žilina přesně tak, jak jsem ji zažil v dresu Ružomberku. Hrála výborně.

Svým nepřesvědčivým výkonem jste jim ovšem nemálo pomohli...

Bohužel. K výhře jsme jim pomohli naši naivitou, lépe řečeno debilitou. Zbytečně jsme chybovali. Brankou, kterou jsme inkasovali před přestávkou, jsme je posadili na koně. Umožnili jsme jim hrát jejich hru.

Neměli jste ze soupeře přílišný respekt?

Respekt je potřeba, ne však strach.

Ten ovšem nyní asi máte, když jste si na vlastním trávníku nechali vstřelit dva góly...

Podařilo se nám snížit na 1:2. Jestli to je k něčemu, uvidí se až v odvetě.

Blíže k postupu má nyní ovšem Žilina...

Naše šance samozřejmě klesly. Rozhodně ale nemůžeme skládat zbraně. Za dva týdny se o postup popereme.

Svou prohrou jste akorát podtrhli nevydařený týden českých týmů v Evropě. Neuspěla Slavia, Sparta, nakonec ani vy...

Jak duel Slavie ve Florencii, tak zápas Sparty proti Panathinaikosu jsem sledoval. Pro český fotbal je to hodně špatné.