Rubriky:

Evropská liga

I sparťanští hráči po remíze v Záhřebu ví, že je čeká ještě druhý poločas

19. září 2008 07:03 - ZÁHŘEB

Bezgólovou remízu sice na záhřebském Maksimiru sparťanští fotbalisté uhráli a slibnou pozici pro odvetu za dva týdny v Praze si vytvořili, i jim je však jasné, že cesta do základní skupiny Poháru UEFA bude ještě složitá. „Byla to těžká bitva, ale jsme teprve v poločase,“ varoval před přílišným optimismem letenský kapitán Petr Voříšek.

Žádné peklo v první konfrontaci se záhřebským Dinamem letenští fotbalisté nepřipustili, hodně ofenzivně laděného protivníka disciplinovaným plněním stanovených úkolů drželi na uzdě a k ničemu ho nepustili. „Remízu jsme uhráli hlavně díky gólmanovi Kozáčikovi, který Chorvatům několik šancí vychytal,“ chválil sparťanského brankáře kapitán Petr Voříšek.

Kozáčik: Obrana mně hodně pomohla

„Nebylo to opravdu nic jednoduchého, protože domácí fanoušci hnali svůj tým dopředu a Dinamo potvrzovalo, že v ofenzivě má opravdu velkou sílu. Obrana mně však hodně pomohla,“ odmítal Matuš Kozáčik slova chvály, i když netajil, že mu vychytaná nula dělá dobře.

„Ale to je přece samozřejmé, že každý zápas s nulou těší. Byli jsme však na protivníka předem dobře nachystaní a v průběhu devadesáti minut se ukázalo, že všechny informace o domácích hráčích sedí. Nešlo si skutečně dávat pozor jen na dva útočníky, protože v ofenzivě jsou nebezpeční všichni hráči Dinama,“ přiznával pro Sport.cz sparťanský brankář, který svůj tým podržel hlavně v závěru zápasu.

„Určitý tlak si sice domácí vytvořili, ale věřil jsem, že čisté konto udržíme, což se povedlo. Pro odvetu, která nebude ani trochu jednoduchá, to bylo moc důležité, takže věřím, že do základní skupiny Poháru UEFA postoupíme,“ dodával Kozáčik.

Slepička: I z mála šlo vytěžit víc

Zatímco letenská obrana pracovala v Záhřebu bezchybně, v ofenzivě se Pražané vůbec neprosadili. Ostatně, i trenér Vítězslav Lavička svým svěřencům vyčítal pramalou aktivitu ve hře dopředu.

„Takové zápasy jsou ale pro osamoceného útočníka vždycky hodně složité, protože jsou o spoustě osobních soubojů. Uznávám ale, že i z mála jsme mohli vytěžit víc. Především v první půli jsem se dostával do slibné příležitosti, ale neměl jsem mnoho času zamířit, takže jsem bránu netrefil,“ reagoval na narážky a výčitky Miroslav Slepička, jenž po celých devadesát minut operoval na hrotu útoku vlastně zcela sám. „Všechno bylo navíc o to složitější, že mně celý zápas míč nějak podivně odskakoval od nohy,“ vysvětloval.

Remíza ze Záhřebu je hodně slibná a sparťanští fotbalisté jsou přesvědčeni, že ji v postup přemění. „Hlavně musíme v Praze vstřelit rychlý gól,“ plánoval hned po prvním duelu kapitán Petr Voříšek. „Když odvedeme kolektivní výkon, jako v Chorvatsku, musíme postoupit,“ burcoval sebe i spoluhráče Miroslav Slepička.

1. KOLO POHÁRU UEFA NA SPORT.CZ
Baník Ostrava – Spartak Moskva
ON-LINEOstrava- Spartak 0:1
REFERÁTBaník na Spartak nestačil, naděje zhasíná
STŘIHAVKAÚtočník vzal prohru na sebe
Slavia – Praha – FC Vaslui
ON-LINESlavia – Vaslui 0:0
REFERÁTSlavia na úvod Poháru UEFA zklamala
NECIDChyběla nám trocha štěstíčka
ŠVENTOZvykám si na novou pozici
Dinamo Záhřeb – Sparta Praha
REFERÁTSparta uhrála s přehledem slibnou remízu
HRÁČII sparťané ví, že je čeká ještě druhý poločas
ANALÝZAPrvní krok Sparta udělala. Ale jen první…
NÁSILÍPři krvavé lázni zbiti fanoušci i ochranka Sparty
O ostatních zápasech 1. kola čtěte zde.

Zdeněk Pavlis (Záhřeb), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..