Rubriky:

Evropská liga

Ostravský kouč Večeřa: I na umělé trávě se o postup porveme

1. října 2008 20:20

Jen se teoretickými šancemi bude nastupovat ve čtvrtek vpodvečer na umělé trávě v Moskvě ostravský Baník k odvetě Poháru UEFA proti domácímu Spartaku. Před dvěma týdny na Bazalech totiž ruské mužstvo vyhrálo 1:0, takže cestu do základní skupiny má otevřenou. „Ale o postup se i tak porveme,“ ujišťuje ostravský trenér Karel Večeřa.

Trenére, po prohraném utkání v Ostravě 0:1 jste řekl, že naděje postoupit do jedné ze základních skupin Poháru UEFA se změnily na 60:40 ve prospěch Spartaku Moskva. Jak je vidíte těsně před odvetou?

Úplně stejně. Spartak Moskva je favorit a byl jím už když nám jej přisoudil los. Prostě to bylo a je dáno. Jenomže v prvním utkání by bylo reálnější, kdybychom remizovali, anebo o gól vyhráli. Nebylo nám přáno. V poločase vede soupeř, ale my stále máme šanci ještě s konfrontací něco udělat.

Jak na to?

Přál bych si, abychom se o tu šanci rvali co nejdéle. Ideální by bylo, kdybychom vstřelili první gól. Pokud jej ale dostaneme, bude mít všechny trumfy v ruce Spartak.

Pozorujete na svých hráčích, že jsou sebevědomější, než byli před prvním utkání v Ostravě?

Sebevědomější by být měli. Je jisté, že nárůst formy mužstva se projevil a dobré výsledky se dostavily také. První zápas přinesl rovnocennou partií, hráči si mohli osahat soupeře a zjistit, že na něj mají.

Jak moc vás trápí nezvyklý povrch? Umělá tráva čtvrté generace je hráčům Baníku zcela neznámá.

O povrchu hřiště nechci spekulovat. Při tréninku jsme si ho vyzkoušeli a zjistili, jak se na něm balón chová a jaké obutí musíme zvolit.

V odvetě může dojít teoreticky i na penalty. Trénovali jste je?

Dva hráči si je už vyzkoušeli v Plzni, trénovali jsme je i při veřerním tréninku v Moskvě.

Vladimír Kolář (Moskva), Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..