Rubriky:

Evropská liga

Jarolím: Aston Villa se dala porazit

7. listopadu 2008 09:11 - PRAHA

Loni utržili debakl na Arsenalu, na jaře vypadli s Tottenhamem. Ve čtvrtek večer byli fotbalisté Slavie blízko tomu, aby alespoň částečně srovnali s anglickými kluby účty. Jenže přestože dostali Aston Villu pod tlak, v premiéře základní skupiny Poháru UEFA zase prohráli. Trenér Karel Jarolím mohl jen litovat, šance na velký výsledek byla tak blízko.

Prohráli jste, přitom soupeř se většinu druhého poločasu jen bránil. Vždyť vy jste mohli s Aston Villou nejen remizovat, ale možná ji i porazit.

Souhlasím s vámi. Ukázalo se, že tento zápas byl o první vstřelené brance. Kdybychom si lépe počínali ve finálních situacích, vyhrát jsme opravdu mohli.

Domácí ligou kráčíte suverénně. Po inkasovaném gólu však jako by bylo sebevědomí pryč.

Bohužel, v prvním poločase mi v naší hře trochu chybělo. Přestávka nám ale prospěla a po ní jsme byli po všech stránkách odvážnější.

Byli jste blízko, ale nakonec se logicky prosadil soupeř, který v domácí lize nepotkává Brno, Kladno a Příbram, ale musí čelit i týmům typu Arsenalu, Chelsea či Liverpoolu...

To samozřejmě rozhoduje. Proti pátému celku Premier League je na všechno méně času. Situace se musí řešit rychleji, a to i v myšlení a vyhodnocování. My s takovými soupeři hrajeme jen jednou za čas. Jinak by si kluci určitě zvykli.

Slavia - Aston Villa na Sport.cz
ON-LINE Slavia - Aston Villa 0:1
REFERÁT Eden dobyt, Slavia gól nedala
KANONÝR Měli jsme na ně, litoval Necid
BRANKÁŘ Vaniak: Gardner je pro mě prase
TRENÉR Jarolím: Aston Villa se dala porazit
TISK Aston Villa si veze šťastnou výhru
KAPITÁN Brabec: Prohra nás nepoznamená

Jeden příklad za všechny - mladý kanonýr Necid. V lize sází jeden gól za druhým, ale v pohárech se na podzim ještě netrefil...

V jeho případě nešlo ani tak o to, že na zakončení bylo méně času. Měl dost smůly. Spíš se to projevilo na jiných hráčích.

Doma jste do třetice v pohárech neskórovali. Mají zápasy s Fiorentinou, Vasluií a Aston Villou něco společného?

Těžko. Rumuni samozřejmě nepředstavovali takovou klasu, ale s nimi jsme doma začínali a věděli, že každý inkasovaný gól bychom v odvetě těžko doháněli. A s Fiorentinou jsme naopak doháněli dvougólovou ztrátu.

Nemáte zatím žádný bod, stejně je na tom váš nejbližší soupeř Žilina. Na jejím hřišti už půjde vám oběma o všechno.

Slovákům určitě, bod by pro ně nic neřešil. Oni narozdíl od nás prohráli již dvakrát.

Nejdřív vás ovšem v neděli večer čeká ligový duel v Českých Budějovicích. Nemáte obavu, že můžete dopadnout jako loni? Tehdy jste po odvetě s Tottehamem prohráli s Brnem.

Doufám, že se to nebude opakovat. Už jsme vyspělejší, já tedy určitě, a věřím, že také hráči.

Pavel Dosadil, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..