Rubriky:

Evropská liga

Brémám pomohla do finále Poháru UEFA koule z papíru

8. května 2009 14:44 - HAMBURK

Obyčejná papírová koule sehrála klíčovou roli ve čtvrtečním semifinále Poháru UEFA mezi Hamburkem a Brémami. Právě díky ní fotbalisté Brém vybojovali rohový kop, ze kterého následně vytěžili vítěznou branku a postup do finále. Hamburk s českým kapitánem Davidem Jarolímem tak doplatil na nedisciplinovanost vlastních fanoušků.

Běžela 82. minuta, když se za stavu 2:1 pro Brémy chystal kousek od vlastní brankové čáry přihrát míč obránce Hamburku Michael Gravgaard. Jenže se nevšiml papírové koule, která na hřišti přistála ze sektoru hamburských fanoušků, míč na ní nepředvídatelně poskočil a Gravgaard nechtěně zahrál míč do autu. Rohový kop následně rozehrál hostující Diego, obránce Frank Baumann hlavou zvýšil na 3:1 a zajistil Brémám postupovou trefu.

"Takovou smůlu snad ani nelze mít. Soustředil jsem se na míč, ale ten najednou odskočil pryč. Že kvůli tomu padl rozhodující gól, je o to horší," litoval smutný hrdina Gravgaard, kterému navíc v průběhu zápasu rozhodčí neuznal zřejmě regulérní branku.

Také fotbalový trenér Mirko Slomka, který zápas sledoval jako televizní komentátor, nechápal, za jakých okolností zápas dospěl ke klíčovému momentu. "Takovou situaci jsem ještě nikdy nezažil. Podle mě je to kandidát na smolný okamžik roku," uvedl bývalý trenér Schalke.

Pár hodin po konci zápasu se na internetové aukční síni E-Bay objevilo v dražbě hned několik papírových míčků s tím, že jde právě o inkriminovanou kouli ze semifinále. Šlo však o padělky. Pravý "viník" vyřazení Hamburku totiž dostane čestné místo v síni slávy Werderu Brémy. "Vzal jsem si ji. Bude v našem muzeu a dostane zvláštní místo," prozradil manažer Brém Klaus Allofs.

Podobná situace se odehrála v minulé sezoně Anglického poháru, když fotbalisté Manchesteru City dostali gól kvůli nafukovacím balónkům. Obránce Michael Ball kvůli několika odrazům míče od balónků nedokázal zažehnat nebezpečí a následný gól pomohl postoupit ze čtvrtého kola druholigovému Sheffieldu United.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..