Rubriky:

Evropská liga

Hübschman absolvuje v Istanbulu přípravu, jako kdyby hrál

20. května 2009 07:23 - ISTANBUL/PRAHA

Ve středečním finále Poháru UEFA bude český fotbalista Tomáš Hübschman držet palce svým spoluhráčům ze Šachtaru Doněck pouze v hledišti, neboť nemůže nastoupit kvůli žlutým kartám. Přesto s týmem do Istanbulu odcestoval a zúčastní se celé přípravy před zápasem, jako kdyby měl do utkání nastoupit. Sám fotbalista si to tak přál a trenér Mircea Lucescu jeho návrh akceptoval.

Když Hübschman v 68. minutě semifinálové odvety proti Dynamu Kyjev dostal žlutou kartu, která znamenala stop pro finále, svět se mu nezbořil. "Samozřejmě bych se tomu raději vyhnul, ale v takových chvílích nelze licitovat. Jsem rád, že jsme ve finále a já mám nyní možnost přičichnout k finálové atmosféře," svěřil se v úterý z turecké metropole sedmadvacetiletý fotbalista, který může získat další cenný úspěch k titulu mistra Evropy do jednadvaceti let z roku 2002 a k třetímu místu z Eura 2004.

Do Istanbulu vyrazil ukrajinský klub už v pondělí večer a na palubě bylo dokonce 29 hráčů. "Jeli všichni fotbalisté, kteří jsou na klubové soupisce. Ale všichni s námi v hotelu nebydlí, tam je skutečně jen kádr pro evropské poháry," vysvětlil Hübschman, jenž trenérovi navrhl svou účast u mužstva. "Řekl jsem mu, že bych rád trénoval jako ostatní a mohl být i na předzápasové taktické poradě. Trenér s tím bez námitek souhlasil," popsal defenzivní fotbalista.

Ale až ve středu bitva s Werderem vypukne, asi bude mnohem nervóznější, než pokud by bojoval přímo na trávníku. "Bude to zajímavý zápas a bude hodně záležet na tom, jak obě mužstva zvládnou nervózní situaci. Finálové zápasy bývají hodně specifické, často o malé chybě," uvedl Hübschman.

Šachtar bude podle něj spoléhat na svou typickou kombinační a dobře organizovanou hru. "Snad se nám podaří co nejvíce držet míč a soupeře zaskočit rychlým brejkem. Viděli jsme už několik videosekvencí z utkání Werderu a myslím si, že jeho vyšším hráčům nebude naše hra příliš vyhovovat. Navíc jim budou chybět někteří klíčoví hráči," připomněl český fotbalista, jehož jméno nedávno vyslovil ve svém výčtu možných adeptů reprezentace její nový kouč František Straka.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..