Rubriky:

Evropská liga

Liberec v lichtenštejnském knížectví nasadí Keriče

30. července 2009 12:22 - VADÚZ/PRAHA

Žádný pohádkový výlet na knížecí půdu, spíše perné chvíle čekají liberecké fotbalisty v okouzlující kulise Alp ve Vadúzu ve čtvrtečním prvním utkání třetího předkola Evropské ligy (od 19.30 h). „Nečekám nic lehkého, ale chceme slušnou pozici do odvety,“ říká kouč Slovanu Ladislav Škorpil před prvním zápasem na Rheinpark stadiónu.

 

Radek Petrášek, ČTK

Škorpil mluví velmi obezřetně i přesto, že na rozdíl od rozpačitého vstupu do ligy už nasadí i kanonýra Keriče. Jediný lichtenštejnský profi klub, který dříve býval lehounkou překážkou pro kohokoli, nazbrojil a jeho sílu pocítil skotský Falkirk v minulém předkole.

„Nemuseli postup uhrát až v prodloužení, ale mnohem dříve,“ říká Škorpil o síle mezinárodního výběru, v němž je minimum hráčů z knížectví a který vede devětačtyřicetiletý fotbalový cestovatel Pierre Littbarski, putující za exotickými výzvami.

Německý mistr světa z roku 1990 trénoval v Japonsku, Austrálii a Íránu, teď stojí proti Severočechům coby kouč týmu hrajícího po pádu z nejvyšší soutěže druhou švýcarskou ligu. Doba, kdy mu Hradec kdysi nadělil ve dvou utkáních PVP čtrnáct gólů, je pryč. „Přišlo tam osm nových hráčů,“ ví Škorpil. V kádru převládají Švýcaři a Němci.

Liberec, který letěl do Švýcarska a zbytek cesty absolvoval autobusem, má co napravovat. Dvakrát v řadě se loučil s poháry na startu: loni s Žilinou a rok dříve s kazašským Kostanajem. Nadále ale chybí opora Papoušek. „Má vykloubený palec na noze, hrát jen tak nebude,“ dodává asistent trenéra Luboš Kozel.

vap, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..