Rubriky:

Evropská liga

Při potyčkách v Žilině byly zraněny desítky fanoušků i policistů

30. července 2009 21:05 - ŽILINA

Přes padesát policistů a několik desítek fanoušků Hajduku Split bylo zraněno ve čtvrtek během výtržností chorvatských příznivců v Žilině, kam dorazili na utkání třetího předkola Evropské ligy.

 

Jaroslav Podhorský, ČTK

Policie dnes oznámila, že předvedla celkem 230 osob. Vedle 221 Chorvatů také tři Rakušany, pět Slovinců a jednoho Belgičana. Úřady vyhostily ze země 219 chorvatských výtržníků, kteří nebudou smět pět let vstoupit na území Slovenska ani do států Evropské unie. Zatím policie nikoho neobvinila a nebyly vyčísleny ani škody.

Příznivci Hajduku, který večer remizoval se Žilinou 1:1, před utkáním podle policie ničili zařízení restaurací, automobily, výklady i železniční stanici. Údajně zaútočili i na policisty, kteří většinou utrpěli lehčí zranění. Jeden strážce pořádku musel s poraněním rukou na operaci, ale v ohrožení života není. Na zásahu se podílelo na 600 policistů.

V nemocnicích bylo ošetřeno i 18 chorvatských fanoušků, kteří měli rozbité hlavy, řezné rány a pohmožděniny. Po zápase už k výtržnostem nedošlo.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..