Baroš pomohl brankou k vysokému vítězství Galatasaraye

Útočník Milan Baroš se podílel jedním gólem na vítězství Galatasaraye Istanbul v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy na hřišti izraelského klubu Maccabi Netanya 4:1. V dalších zápasech se střelecky prosadili také Tomáš Jun z Austrie Vídeň a žilinský David Kobylík, jejichž týmy remizovaly.

Fotbalisté Maccabi Netanya sice doma vstřelili ve 25. minutě úvodní branku, ale istanbulský obránce Hakan Balta už o šest minut později vyrovnal. Druhá půle patřila hostům. Střelecky se prosadili záložník Sabri Sarioglu a Australan Harry Kewel. V 73. minutě se dočkal i Baroš, který po přiťuknutí spoluhráče Ardy zblízka prostřelil domácího brankáře.

Nejlepší střelec uplynulého ročníku turecké ligy obdržel krátce po gólu žlutou kartu a na posledních deset minut přepustil místo na hřišti konžskému reprezentantovi Shabanimu Nondovi.

Záložník Kobylík vstřelil jedinou branku Žiliny, která na svém stadionu remizovala s Hajdukem Split 1:1. Skóre zápasu, kterému předcházely divoké výtržnosti hostujících fanoušků, otevřel v 52. minutě po chybě obrany brazilský útočník Hajduku Rafael Paraiba. Kobylík v 73. minutě vyrovnal z penalty a zajistil svěřencům trenéra Pavla Hapala do odvety o něco přijatelnější výsledek. V sestavě Žiliny byl i obránce Ondřej Šourek.

Prosadil se i útočník Jun, jehož Austria Vídeň remizovala na půdě Vojvodiny Novi Sad také 1:1. Celý zápas v Srbsku odehrál v dresu rakouského týmu také obránce Petr Voříšek.

Jarolím odešel ze hřiště po půl hodině hry

Blízko postupu je Hamburk, který zvítězil na hřišti dánských Randers vysoko 4:0. Kapitán David Jarolím odešel ze hřiště po půl hodině hry za rozhodnutého stavu 3:0. Stoper David Rozehnal, který do HSV přestoupil ve středu z Lazia Řím, zatím nebyl k dispozici.

Český kapitán Polonie Varšava Radek Mynář byl vyloučen v utkání s Bredou, která v Polsku zvítězila 1:0. Mynář viděl po inkasované brance v rychlém sledu dvě žluté karty a musel ze hřiště.

Vysokou výhru si připsali fotbalisté Fenerbahce Istanbul, kteří doma deklasovali Honvéd Budapešť 5:1. Velký podíl na tom měl španělský kanonýr Güiza, který zaznamenal hattrick.

AS Řím otočil zápas s Gentem a díky třem brankám v druhém poločase porazil belgický klub 3:1. Nedařilo se Samaře, která prohrála na půdě irského St. Patrick's 0:1. V záloze hostů odehrál celý zápas Jiří Jarošík, útočník Jan Koller nebyl ani na lavičce.

Úvodní zápasy 3. předkola fotbalové Evropské ligy:
Maccabi Netanya - Galatasaray Istanbul 1:4 (1:1), Fredrikstad (Nor.) - Lech Poznaň 1:6 (0:3), IFK Göteborg - Hapoel Tel Aviv 1:3 (1:0), Tromsö (Nor.) - Slaven Koprivnica (Chorv.) 2:1 (0:1), CSKA Sofia - Derry City (Ir.) 1:0 (0:0), Bröndby Kodaň - Legia Varšava 1:1 (0:1), Metalurg Doněck - NK Lublaň 2:0 (1:0), Valerenga Oslo - PAOK Soluň 1:2 (1:2), FK Vetra (Lit.) - Fulham 0:3 (0:1), Dinamo Tbilisi - Crvena Zvezda Bělehrad 2:0 (1:0), FK Petrovac (Černá Hora) - Sturm Štýrský Hradec 1:2 (1:0), Rabotnički Skopje - Odense 3:4 (2:2), Honka Espoo (Fin.) - Karabach (Ázerb.) 0:1 (0:0), Rapid Vídeň - APOP Peyias (Kypr) 2:1 (1:0), FK Vojvodina (Srb.) - Austria Vídeň 1:1 (1:1), Žilina - Hajduk Split 1:1 (0:0), Steaua Bukurešť - Motherwell 3:0 (2:0), Vaslui (Rum.) - Omonia Nikósie 2:0 (1:0), Polonia Varšava - Breda 0:1 (0:1), Slavija Sarajevo - MFK Košice 0:2 (0:1), Randers (Dán.) - Hamburk 0:4 (0:2), Bruggy - FC Lahti 3:2 (2:1), St. Patrick's (Ir.) - Křídla sovětů Samara 1:0 (0:0), PSV Eindhoven - Černo More Varna 1:0 (0:0), FK Sevojno (Srb.) - Lille 0:2 (0:2), Fenerbahce Istanbul - Honvéd Budapešť 5:1 (3:0), Helsingborg - FK Sarajevo 2:1 (1:1), AS Řím - Gent 3:1 (0:1), Rijeka (Chorv.) - Metalist Charkov 1:2 (0:1), KR Reykjavík - Basilej 2:2 (2:0) , Athletic Bilbao - Young Boys Bern 0:1 (0:1), Braga - Elfsborg 1:2 (0:1).