Rubriky:

Evropská liga

Trenér Jarolím litoval, že si Slavia postup zkomplikovala

28. srpna 2009 12:48 - BĚLEHRAD

Slávistický trenér Karel Jarolím litoval, že si jeho tým postup do základní skupiny Evropské ligy přes Crvenou Zvezdu Bělehrad zbytečně ztížil. Po domácím tříbrankovém vítězství to bylo v poločase odvety už jen o gól a uklidnění v řadách českého mistra nastalo až po Vlčkově gólu po více než hodině hry.

 

Petr Horník, Právo

"Škoda, že jsme si to už v průběhu prvního poločasu zkomplikovali dvěma lacinými brankami, které jsme inkasovali. Obě patří do kuriozit. Dá se říct, že Crvena Zvezda v podstatě kromě těchto momentů neměla nějaké gólové šance. Sami jsme ji pustili do hry," řekl Jarolím na pozápasové tiskové konferenci.

Referát z utkání najdete zde.

Za stavu 0:2 se snažil v kabině hráče uklidňovat. "Samozřejmě vnitřně to člověk prožíval, ale přesto jsem se snažil působit klidně. Věděli jsme, že i když se ten stav vyvíjel nepříznivě a Crvena Zvezda byla na koni, že pořád to hraje pro nás a soupeř musí dát branku a tlačit se dopředu," pokračoval Jarolím.

O pauze nabádal svěřence, aby jen nebránili. "Chtěli jsme po hráčích ještě větší aktivitu směrem dopředu. Věděli jsme, že soupeř se bude muset tlačit dopředu, a toho jsme chtěli využít. Spíš to bylo směřované k tomu víc se soustředit na to dát branku a ne bránit, což se povedlo. Ještě za stavu 0:2 měl soupeř nebezpečnou situaci, kdy jsme měli trochu štěstí, na druhou stranu my jsme mohli uhrát lepší výsledek než 1:2," řekl Jarolím.

Jeho protějšek Vladimír Petrovič byl zklamaný. "Podařilo se nám dát dva góly. Za stavu 2:0 jsme měli velkou šanci, mohli jsme dát třetí gól, ale místo toho jsme inkasovali. Je to škoda, diváci nám hodně pomáhali, ale bohužel to nevyšlo," řekl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..