Rubriky:

Evropská liga

Harakiri a kafkárna,píše španělský tisk o duelu Slavia - Valencie

6. listopadu 2009 09:19 - MADRID

Harakiri, kafkárna, neuvěřitelné - taková a podobná slova se v pátek objevují v komentářích španělského tisku ke čtvrteční remíze fotbalistů Valencie 2:2 na hřišti pražské Slavie v utkání Evropské ligy. Český mistr v jeho závěru dokázal v deseti během tří minut dohnat dvougólovou ztrátu, i když předtím vládl na hřišti soupeř.

 

Jan Handrejch, Právo

O harakiri Valencie píše sportovní list Marca. Podle něho nelze pochopit, jak je možné nechat si dát ve třech minutách dva góly, když tým hraje proti deseti a směřuje k nejpoklidnějšímu vítězství sezóny.

Vedle momentálního lajdáctví hráčů Valencie vidí příčinu výsledku také v rozhodčím, na kterého si stěžují všechny španělské deníky, a v zahození dvou možností zvýšit náskok na 3:0.

"Je možné mluvit o všem možném, ale skutečnost je jen jedna, a sice že fotbal je nepředvídatelný a že mužstvo, v tomto případě Slavia, nemusí o žádoucí výsledek usilovat ani si ho zasloužit a on přesto přijde. Stačily dvě minuty, aby český tým přešel od nejabsolutnější rezignace k zatnutí zubů a dosáhl remízy, ve kterou nevěřil ani nejoptimističtější z jeho fanoušků," uvedl list. Za nejlepšího hráče domácích označil Petera Grajciara.

Fotbal Slavia - Valencie na Sport.cz:
ON-LINE:Slavia - Valencie 2:2
REFERÁT:Slavia vstala z mrtvých a s Valencií uválčila remízu.
UCTĚNÍ PAMÁTKY:Kotel rozvinul portrét Veselého
TRENÉR:Jarolím se bál další katastrofy
JAROLÍM:Dát v oslabení za tři minuty dva góly Valencii? V tom je něco nadpřirozeného
TISK:Harakiri a kafkárna, píší španělské noviny

Další sportovní deník As soudí, že Valencie si nechala uniknout vítězství "absurdním způsobem" a kvůli "infantilním chybám". Podobně píší Mundo Deportivo a Sport.

Valencijský list Levante pod titulkem "Valencie vzkřísila Kafku" napsal, že "k napsání referátu o tomto nevysvětlitelném utkání, jež se hrálo v jeho rodném městě, byl zvolen Franz Kafka". Deník ostře kritizoval "tři minuty absolutního lajdáctví", které je nehodné mužstva jako Valencie a kvůli němuž "šla všechna dobrá práce do smetí". Slavia podle něho až do té doby nebyla ani zdaleka tím vzdorovitým týmem, který dělal takové potíže v prvním zápasu ve Valencii.

Madridský El País vidí příčinu ztráty vedení Valencie také v "dobré vůli" trenéra Unaie Emeryho, který v závěru za stavu 0:2 poslal na hřiště dlouho zraněného Asiera del Horna. Ten pak byl u obou gólů Slavie.

El Mundo, který považuje závěr utkání za "zlý sen", k vyloučení Zdeňka Šenkeříka píše, že vynikal v tvrdosti, občas přílišné, k níž se čeští hráči uchylovali.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..