Rubriky:

Evropská liga

Zklamaný Chovanec: Na remízu jsme měli, teď musíme i bez Řepky porazit Kodaň

3. prosince 2009 22:18 - EINDHOVEN

Rozčarování ze sparťanských hráčů čišelo. Aby ne, když se jim nerozhodný výsledek umocňující jejich postupové naděje v Eindhovenu přímo vnucoval. „V Holandsku se bude slavit, zatímco my se musíme hned po návratu vrhnout do dalšího tréninku, abychom se připravili na Kodaň a vyhráli nad ní,“ litoval zmařené šance letenský kouč Jozef Chovanec.

 

Jerry Lampen, Reuters

„Nenastoupili jsme sice v optimálním složení, přesto jsme remizu uhrát měli,“ dodával s neskrývanou hořkostí. Jeho kolega na lavičce Eindhovenu naproti tomu zářil. „Stanovená taktika nám nevyšla, ale nakonec jsme gól dali, vyhráli a vítězi skupiny se stali, což je pro nás podstatné. Uznávám ale, že naše vítězná branka moc pěkná nebyla. Sparta je však velmi dobrý soupeř a moc šancí nám nenabídla,“ glosoval střetnutí domácí kouč Fred Rutten, zatímco Chovanec lakonicky ucedil: „Do žádných! Vždyť si nevypracovali pořádnou brankovou příležitost, i když my také ne.“

Komplimenty domácího trenéra Pražany samozřejmě neutěšily. „Centr mě přeletěl, spadl mezi mě a Kadlece, u tyče jsme nepokryli Reise a gól byl na světě. Už jsem věřil, že bod uděláme, o to více mě prohra bolí, zvlášť když s tímto soupeřem máme svěšené hlavy už podruhé. A zase v samém závěru,“ tvářil se zkormouceně Ondřej Kušnír.

Fotbalová Evropská liga Eindhoven-Sparta na Sport.cz
ON-LINEEindhoven - Sparta 1:0
REFERÁTSpartu srazila nešťastná teč Řepky v nastavení
OHLASYNa remízu jsme měli, teď musíme i bez Řepky porazit Kodaň
CHOVANECParadox. Eindhoven slaví, i když si mi vůbec nelíbil
KUŠNÍRS Kodaní to bude zápas podzimu. Ale my ho zvládneme
KOMENTÁŘS odvahou není pro Spartu nic ztraceno

„Věděli jsme, že Eindhoven je kombinačně silný, po přestávce nám ale došly síly a hráli jsme takřka pořád bez balónu. S přibývajícím časem domácí ještě stupňovali nápor, zatímco my byli strašně zalezlí. Ono je ale těžké v takové fázi nějak měnit tempo hry“ zdůvodňoval převahu nizozemského týmu ve druhé půli a nakonec i inkasovaný gól. „Navíc se projevily fotbalové kvality a zkušenosti Eindhovenu,“ přidával Juraj Kucka.

„Hlavně jsme však po půli už neudrželi míč a o gól jsme si koledovali. Na Kuckovi byla herní přestávka patrná, Žofčák, který do přestávky dovedl podržet balón a přihrál, nebyl také stoprocentní, což do kvality naší hry zasáhlo,“ rozebíral zápas trenér Chovanec. „Teď musíme prostě udělat maximum proto, abychom Kodaň porazili, postoupili a naplnili cíle naše i touhu fanoušků. Už za to, že za námi takový kus cesty putovali a v Eindhovenu fandili. I bez vykartovaného Řepky to musíme zvládnout.“

Zdeněk Pavlis (Eindhoven), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..