Rubriky:

Evropská liga

Plašil: S Lyonem se dobře známe, rozhodnou maličkosti a chyby

19. března 2010 16:14 - BORDEAUX

Českému fotbalistovi Jaroslavu Plašilovi a jeho týmu Bordeaux přisoudil los čtvrtfinále Ligy mistrů důvěrně známého protivníka z francouzské ligy Olympique Lyon. Reprezentační záložník očekává mimořádně vyrovnané bitvy, které mohou rozhodnout maličkosti. Důležitý prý také může být gól vstřelený na hřišti soupeře.

 

Bob Edme, ČTK/AP

I když si Plašil přál dostat spíš některý z velkoklubů, nebyl z výsledku losovacího aktu v Nyonu příliš zklamaný. "Bude to konfrontace dvou francouzských klubů. Pro Francii je dobře, že aspoň jeden tým bude v semifinále. Co se týče těch šancí, máme padesátiprocentní šanci, abychom postoupili. Určitě se o to popereme," řekl Plašil v dnešním rozhovoru pro ČTK.

Tuší, že soupeři se jen těžko mohou něčím překvapit. "Obě mužstva se dobře znají, bude to hodně vyrovnané. Myslím, že rozhodnou chyby a maličkosti. Když někdo dá gól venku, tak třeba právě díky tomu postoupí," pokračoval Plašil, jehož celek se s Lyonem vedle Ligy mistrů utká ještě v domácí soutěži. "Hrajeme s nimi doma asi 14 dní po těch dvou utkáních. Uvidíme, jak to dopadne," doplnil.

Že Bordeaux zahajuje dvojzápas na hřišti soupeře, nepovažuje za příliš důležité. "Vždycky se říká, že když se začíná venku, měla by to být výhoda. Ale myslím, že ty týmy se tak dobře znají, že to taková výhoda nebude," mínil Plašil.

Ani podzimní ligová výhra v Lyonu podle něj nebude mít před čtvrtfinálovými duely nijak velký význam. "Jsou to už tři čtyři měsíce. Lyon se teď malinko zlepšoval, naopak my momentálně nemáme v lize takový bodový zisk, jaký bychom si představovali. Proto si myslím, že je to padesát na padesát," uvedl Plašil.

Český záložník pozorně sledoval osmifinále, v němž Lyon překvapivě vyřadil hvězdami nabitý Real Madrid. "Určitě moc lidí nečekalo, že Lyon postoupí. Z těch dvou zápasů, co jsem viděl, si to ale opravdu zasloužili. Odehráli proti Realu výborná utkání a určitě si budou víc věřit. Bude to pro nás opravdu hodně těžký zápas," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..