Jun zpečetil gólem výhru Austrie v Chórzowě

Český útočník Tomáš Jun zpečetil svým gólem ze 73. minuty vítězství fotbalistů Austrie Vídeň 3:1 na půdě Ruchu Chórzow a výrazně přiblížil svůj klub postupu do další fáze Evropské ligy. Celý zápas 3. předkola odehrál jeho spoluhráč Petr Voříšek, Jun byl střídán čtyři minuty před koncem.

Tomáš Jun v dresu Austrie Vídeň

Jedno z největších překvapení večera přineslo vítězství Slovanu Bratislava 1:0 na hřišti Crvené Zvezdy Bělehrad. Galatasaray Istanbul bez Milana Baroše pouze remizoval s OFK Bělehrad 2:2.

Z výhry se radovali i další Češi. Tomášové Čížek a Vychodil v dresu Novosibirsku zvítězili 1:0 nad Apollonem Limassol, za který chytal Aleš Chvalovský a hrál i Martin Kolář. Počet českých zástupců rozšířila navíc čtveřice rozhodčích v čele s Liborem Kovaříkem. Chvalovského překonal pouze kapitán Novosibirsku Medveděv čtvrthodiny před koncem. To již nebyl na hřišti Čížek, který vystřídal v 64. minutě.

Slibný výsledek pro odvetu veze i Dnětropetrovsk, jenž sice na půdě srbské Zlatibor Vody prohrál 1:2 po dvou penaltách, ale vstřelený gól mu dává naději. Rozhodující gól vstřelili domácí v nastaveném čase. Oba čeští fotbalisté ve službách ukrajinského klubu, brankář Jan Laštůvka i záložník Mario Holek, sledovali zápas z lavičky náhradníků.

Českou stopu měl i duel Turku - Genk (1:5). Český záložník Daniel Pudil se v nominaci belgického týmu kvůli loňskému vyloučení sice neobjevil, ale utkání řídili čeští rozhodčí, jako hlavní Radek Příhoda.

Méně radosti prožil bývalý teplický záložník Tomáš Jirsák, který sice odehrál v základní sestavě Wisly Krakov proti ázerbájdžánskému Karabachu celý zápas, ale jeho tým překvapivě prohrál 0:1 a v odvetě ho čeká těžká práce. V poslední minutě neproměnil jeho spoluhráč Maciej Žurawski penaltu.

Milan Baroš s tréninkem po zranění teprve začíná, a tak Galatasarayi v duelu s OFK Bělehrad chyběl. Výhra 2:1 není zrovna ideálním základem pro zápas na horké bělehradské půdě. Tam se představil Slovan Bratislava, který dokázal senzačně vyhrát 2:1 nad Crvenou Zvezdou Bělehrad, když celý zápas odehrál s kapitánskou páskou Radek Dosoudil.

Další favorité nezaváhali. Výhru 2:0 z venku vezou Juventus z půdy Shamrock Rovers i Liverpool z hřiště Rabotnički Skopje.

V Bukurešti policie nepustila na zápas Dinama s Hajdukem Split asi 500 příznivců chorvatského klubu kvůli potyčkám v ulicích před utkáním. Minimálně jeden fanoušek byl zraněn, několik lidí začala policie vyšetřovat.

Úvodní zápasy 3. předkola fotbalové Evropské ligy:
Novosibirsk - Apollon Limassol 1:0 (0:0), Spartak Zlatibor Voda (Srb.) - Dněpr Dněpropetrovsk 2:1 (1:1), Myllykoski (Fin.) - Temešvár 1:2 (0:1), Inter Turku - Genk 1:5 (0:2), Ruch Chorzów - Austria Vídeň 1:3 (1:2), Beroe Stara Zagora (Bul.) - Rapid Vídeň 1:1 (0:1), Karpaty Lvov - Zestafoni (Gruz.) 1:0 (1:0), Molde (Nor.) - Stuttgart 2:3 (0:1), Elfsborg (Švéd.) - Teteks (Mak.) 5:0 (1:0), Utrecht - Lucern 1:0 (1:0), Aalesund (Nor.) - Motherwell 1:1 (0:0), Odense - Zrinjski Mostar (Bosna) 5:3 (4:1), Randers (Dán.) - Lausanne 2:3 (1:1), Kalmar FF - Levski Sofia 1:1 (0:1), Maccabi Haifa - Dinamo Minsk 1:0 (1:0), Wisla Krakov - Karabach (Ázerb.) 0:1 (0:0), Cercle Bruggy - Anorthosis Famagusta 1:0 (0:0), Dinamo Bukurešť - Hajduk Split 3:1 (2:0), Galatasaray - OFK Bělehrad 2:2 (1:0), Nordsjälland - Sporting Lisabon 0:1 (0:1), Maribor - Hibernian 3:0 (1:0), Crvena Zvezda Bělehrad - Slovan Bratislava 1:2 (0:1), Olympiakos Pireus - Maccabi Tel Aviv 2:1 (0:1), Sturm Štýrský Hradec - Dinamo Tbilisi 2:0 (1:0), Györ - Montpellier 0:1 (0:1), Rabotnički Skopje - Liverpool 0:2 (0:1), Marítimo - Bangor City (Wal.) 8:2 (2:0), Shamrock Rovers (Ir.) - Juventus Turín 0:2 (0:1), Alkmaar - Göteborg 2:0 (0:0), Bialystok - Aris Soluň 1:2 (1:2), Budučnost Podgorica - Bröndby Kodaň 1:2 (0:0).