Rubriky:

Evropská liga

Strašil je loňský Eindhoven, tentokrát však Sparta premiéru neztratila

16. září 2010 21:51 - PRAHA

Je to nečekané vítězství. Fotbalisté Sparty si trochu vylepšili bilanci v evropských pohárech a teprve potřetí v historii porazili italského soupeře. Domácí výhra 3:2 nad Palermem jim navíc v premiéře Evropské ligy vynesla cenné tři body do tabulky skupiny F. „Vítězství nad takovým soupeřem nám psychicky určitě hodně pomůže,“ pochvaloval si autor vítězného gólu Václav Kadlec.

 

Jan Handrejch, Právo

Vedli už 3:1, nakonec je však strašil loňský vstup do Evropské ligy, kdy fotbalisté Sparty doma přišli v posledních vteřinách o výhru nad favorizovaným Eindhovenem. „Druhý gól soupeře jsem ani neviděl, po vystřídání jsem se na lavičce převlékal. Palermo pak mělo několik standardek, takže jsem si na rok starý zápas s Eindhovenem opravdu vzpomněl,“ líčil útočník Václav Kadlec.

Tentokrát však Letenští v samotném závěru nezkolabovali a nejtěsnější výhru udrželi. Možná že se vstupním vkladem tří bodů ani sami nepočítali... „Měli jsme problémy se sestavou a věděli, že uspět můžeme pouze týmovým kompaktním výkonem. To se podařilo, na hřišti bylo znát, jak mužstvo chtělo,“ pochvaloval si spokojený kouč Jozef Chovanec.

Žolíkem kluk z juniorky

Těsně před zápasem mu po Kuckovi, Matějovském a Vachouškovi ke všemu vypadl také zraněný Vacek, a tak letenský stratég vytáhl z klobouku mladého Podaného. A tah s nasazením mladíka z juniorky mu vyšel, novic dokázal Italy prohánět a byl protagonistou akce, která skončila vítězným gólem.

„Snad se mi to povedlo. Pomohly mi také absence Zemana či Krejčího, takže jsem dostal šanci. Měl jsem na stadiónu v hledišti pár kamarádů. Rodiče nevěřili, že nastoupím. Volal jsem jim to asi dvě hodiny před začátkem, takže už zůstali u televize,“ usmíval se Jakub Podaný. „Nezbývá mi, než takový výkon podávat neustále. Doufám, že nějakou šanci v áčku ještě dostanu.“

Všeuměl Kladrubský klíčovou postavou

Klíčovým mužem zápasu byl všeuměl Jiří Kladrubský, který na první gól přihrál Wilfriedovi a druhý dal hlavou po centru Pamiče sám. A to se teprve těsně před zápasem dozvěděl, že po zranění Vacka se přesouvá z pravého kraje obrany do středu zálohy.

„Gól a asistence, to je takový bonus. Snad jsem trenéry přesvědčil, že mi střed zálohy sedí. Já se ale snažím i v obraně, neurážím se, když tam musím zaskakovat,“ ujišťoval Kladrubský.

„Naše vítězství se rodilo již během týdne, kdy jsme si vyhodnotili nasbírané informace o Palermu a připravili taktiku. Věděli jsme o soupeři dost a hledali jen vhodné hráče, kteří budou schopní stanovenou taktiku splnit,“ děkoval kouč Chovanec také svým pozorovatelům a asistentům.

Pavel Dosadil, Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..