Rubriky:

Evropská liga

Sparta v koncovce už nebyla pro CSKA žádný soupeř, píše ruský tisk

1. října 2010 10:35 - MOSKVA

Za přesvědčivé a drtivé označují v pátek ruské listy vítězství fotbalistů moskevského CSKA nad pražskou Spartou ve čtvrtečním 2. kole Evropské ligy. Na stadiónu na moskevském předměstí Chimki hosté podlehli 3:0, stejně jako předchozí soupeř Lausanne. Výše skóre je však po průběhu zápasu prý nezasloužené.

 

Alexander Zemlianichenko, ČTK/AP

"Sparta rozdrcena, Pražané nedostáli svému názvu 'Železná Sparta'," nadepsal Sovětskij sport. Hosté dokázali "důstojně bojovat" po tři čtvrtiny utkání, než "nadobro pokazili koncovku". Armádní klub tak dosud nenašel ve skupině důstojné soupeře.

Samo utkání přilákalo skoro dvakrát více diváků než bývá v ruské lize, k čemu možná pomohla i podoba názvu soupeře s "úhlavním nepřítelem" z moskevských derby Spartakem. Diváci měli podle deníku důvod se radovat, šance zdvíhaly tribuny na nohy a nebylo jasné, zda nebezpečnější jsou útoky CSKA či protivýpady Pražanů.

Po prvním gólu se obrana sesypala jako domek z karet

"Bylo k nevíře, že je to stejná Sparta, která podlehla Žilině v boji o cestovní poukaz do Ligy mistrů..." připustil komentátor. Ale po prvním gólu v Blažkově síti "Češi znervózněli a obrana se sesypala jako domek z karet": následovala Brabcova "nepochopitelná" ruka v pokutovém území, ztrestaná penaltou, a Doumbiovo sólo. "Vyhráli jsme zaslouženě, ale 3:0 je možná moc," připustil trenér Leonid Sluckij.

Sport-Express přirovnává mač se Spartou k "zákusku" pro ruské fanoušky, namlsané výhrami domácích klubů v evropských soutěžích. Očekávání se i naplnilo, i když "příliš dlouho" armádní hráči působili lenivě a ospale, než s unavenými Čechy udělali "logický konec, krásný a bez odvolání".

"Sparta vůbec není jednoduchý tým. Češi dvakrát podlehli Žilině, kterou Spartak rozložil na atomy. Ale lest spočívá v tom, že Sparta, která každý rok mění několik hráčů v základní sestavě, si zvykla nabírat tempo až během sezóny. Už s Palermem to byl úplně jiný tým, než co prohrál se sousedy ze Slovenska," upozornil komentátor.

Ocenil i zákroky Blažka, který lapáním střel z dálky dokázal, že "tudy do chrámu bohyně vítězství cesta nevede". Naopak Češi zásluhou Bonyho Wilfrieda málem uspěli, nebýt "chlapíka" Igora Akinfejeva v brance CSKA. Jeho týmu však až do přestávky chyběla rychlost i souhra v útoku. Sparta "ukazovala ostré zuby" a výsledek visel na vlásku, než se CSKA podařilo prosadit přes rohový kop, penaltu a Doumbiův únik, čímž "se účet stal drtivým". Příště však CSKA podle listu čeká těžší soupeř, Palermo.

Autor dvou branek Seydou Doumbia v listu ocenil, že "Sparta skutečně nebyl špatný tým, hrál tvrdě a soudržně". Naopak CSKA se hra nedařila, ale vytrval až do konce a vybojoval vítězství. "Sparta není tým ze dvorku. Hra byla skutečně těžká, ale nakonec jsme nezklamali fanoušky a dokázali svou úroveň. Dva zápasy a šest bodů. Co může být lepšího? Ale spokojit se s tím nehodláme," dodal střelec gólu z penalty Mark González.

"V Rusku se Jozefu Chovanci moc nedaří," usoudil server sports.ru. Sparta podle komentátora uspěla jen do přestávky, dokdy nepouštěla soupeře do pokutového území a troufala si na protiútoky. Ale po první brance "se rozpárala ze švů".

Kritikou však komentátor nešetřil ani CSKA: Chovancem oceněný "tým vysoké třídy" až do poloviny druhého poločasu nemohl nalézt recept na obranu Sparty, která tak školila moskevský útok, že se Vágner raději věnoval obranným zákrokům, Doumbia se držel daleko od Blažkovy branky, González nebyl s to uplatnit svou rychlost a Honda nenašel uplatnění pro svou levačku. Domácí však naštěstí dokázali v závěru těžit ze standardních situací a "nedvojmyslně dali na srozuměnou, kdo je kdo".

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..