Rubriky:

Evropská liga

Soupeř fotbalistů Sparty v EL Palermo je na prodej

11. listopadu 2010 14:02 - ŘÍM

Soupeř fotbalistů pražské Sparty v Evropské lize Palermo je na prodej. Prezident klubu Maurizio Zamparini se rozhodl sicilského celku zbavit poté, co mu došla trpělivost se stavem italského fotbalu.

 

Jan Handrejch, Právo

Devětašedesátiletý Zamparini prohlásil, že prohrál boj s prostředím, které díky ekonomické a mediální síle ovládají tři čtyři velké kluby a jen ty si mezi sebou rozdělují tituly a peníze.

"Po 25 letech už nemám sílu bojovat, částečně i kvůli svému věku," citovala Zampariniho agentura AP. "Doufám, že klubu se ujmou mladší lidé, kteří budou mít nadšení a sílu rvát se a prosadit změny tam, kde jsem to já nedokázal," dodal.

Na vině i rozhodčí

Zamparini se k prodeji klubu rozhodl po sérii několika sporných verdiktů rozhodčích při středeční ligové prohře 1:3 s AC Milán. "Věřím, že nové majitele čekají zápasy, v kterých bude zajištěna spravedlnost, aby mohli s velkými kluby bojovat stejnými zbraněmi," uvedl.

Zamparini vstoupil do fotbalu v roce 1987 a Benátky dovedl ze čtvrté ligy do Serie A. Před osmi lety odešel do Palerma a klubu pomohl z druhé ligy do tehdejšího Poháru UEFA, nyní Evropské ligy. V ní si sicilský celek 2. prosince zahraje se Spartou Praha o postup ze skupiny do jarních vyřazovacích bojů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..