Rubriky:

Evropská liga

Spartu vyzve v boji o Evropskou ligu Plíškův tým FK Sarajevo

21. července 2011 21:32 - PRAHA

Soupeřem fotbalistů Sparty ve 3. předkole Evropské ligy bude FK Sarajevo, který vede český trenér Jiří Plíšek. Rozhodla o tom dnešní odveta 2. předkola, v němž bosenský celek doma porazil švédské Örebro 2:0. První duel skončil bezbrankovou remízou. Rozhodlo se i o soupeři Mladé Boleslavi, kterým bude podle očekávání AEK Larnaka, jež přehrála Florianu s celkovým skóre 9:0.

 

Petr Horník, Právo

Sarajevo opět hrálo s Örebro dlouho bez branek. Po změně stran se však dvakrát prosadil útočník Nermin Haskič a zařídil cenný postup. Letenští si bosenský klub za soupeře příliš nepřáli právě kvůli osobě trenéra Plíška, který Spartu dobře zná z působení ve funkci sportovního manažera klubu a také ze vzájemných soubojů v české lize, kde vedl naposledy Teplice.

Larnaka si sice v odvetě nezastřílela tolik jako v úvodním duelu, který vyhrála 8:0, přesto bez problémů postoupila. Jediný gól dal v 26. minutě Pavlou.

Do 3. předkola postoupila i Trnava českého trenéra Pavla Hoftycha, která vyřadila Tiranu zásluhou dnešní výhry 3:1. Dál jde také Famagusta, která sice podlehla Gagře 0:2, ale zachránil ji tříbrankový náskok z prvního duelu, v němž se dvakrát prosadil český útočník Jan Rezek.

V boji zůstává i Fulham, který bez větších problémů přešel přes severoirský Crusaders FC po výsledcích 3:1 a 4:0. V sestavě londýnského celku ještě chyběl český záložník Marcel Gecov, který v úterý přestoupil z Liberce.

Naopak končí Žilina, která po úvodní prohře 0:3 na půdě Reykjavíku odvolala českého trenéra Pavla Hapala. V odvetě se sice snažila manko zvrátit, ale vyhrála jen 2:0. Nepomohl ani český útočník David Střihavka, který hrál za Žilinu od 64. minuty.

Odvetné zápasy 2. předkola fotbalové Evropské ligy:
Varaždín - Iskra-Stali Ribnita (Mold.) 3:1 (2:1), první zápas 1:1, postupuje Varaždín; Bnei Jehuda Tel Aviv - St. Juliá (Andorra) 2:0 (1:0), první zápas 2:0, postupuje Bnei Jehuda; FK Sarajevo - Örebro (Švéd.) 2:0 (0:0), první zápas 0:0, postupuje Sarajevo; Gagra (Gruz.) - Anorthosis Famagusta 2:0 (2:0), první zápas 0:3, postupuje Famagusta; AEK Larnaka (Kypr) - Floriana (Malta) 1:0 (1:0), první zápas 8:0, postupuje Larnaka; Dinamo Tbilisi - Llanelli (Wales) 5:0 (3:0), první zápas 1:2, postupuje Dinamo; Spartak Trnava - FK Tirana 3:1 (1:1), první zápas 0:0, postupuje Trnava; Tromsö - Paks (Maď.) 0:3 (0:0), první zápas 1:1, postupuje Paks; Salcburk - Metalurg Liepaja (Lot.) 0:0, první zápas 4:1, postupuje Salcburk; Vorskla Poltava (Ukr.) - Glentoran 3:0 (2:0), první zápas 2:0, postupuje Poltava; Midtjylland (Dán.) - The New Saints 5:2 (3:0), první zápas 3:1, postupuje Midtjylland.
Gaz Metan Medias (Rum.) - KuPS Kuopio (Fin.) 2:0 (1:0), první zápas 0:1, postupuje Gaz Metan; Vojvodina Novi Sad (Srb.) - FC Vaduz 1:3 (0:1), první zápas 2:0, postupuje Vaduz; FC Aktobe (Kaz.) - Kecskemét (Maď.) 0:0, první zápas 1:1, postupuje Aktobe; Ventspils (Lot.) - Šachťor Soligorsk (Běl.) 3:2 (0:1), první zápas 1:0, postupuje Ventspils; Chazar Lenkoran (Ázerb.) - Maccabi Tel Aviv 0:0, první zápas 1:3, postupuje Maccabi; Levadia Tallinn - Differdange 03 (Luc.) 0:1 (0:1), první zápas 0:0, postupuje Differdange; Honka Espoo (Fin.) - BK Häcken (Švéd.) 0:2 (0:1), první zápas 0:1, postupuje Häcken; Elfsborg - Süduva (Lit.) 3:0 (1:0), první zápas 1:1, postupuje Elfsborg; Karabach - EB/Streymur (Faer. ostr.) 0:0, první zápas 1:1, postupuje Karabach; Šeriff Tiraspol (Mold.) - Željezničar Sarajevo 0:0, první zápas 0:1, postupuje Željezničar., Irtyš Pavlodar - Rustavi (Gruz.) 0:2 (0:1), první zápas 1:1, postupuje Rustavi; Mika Aštarak (Arm.) - Valerenga Oslo 0:1 (0:0), první zápas 0:1, postupuje Valerenga, Aalesund - Ferencváros 3:1 po prodl. (0:1, 2:1), první zápas 1:2, postupuje Aalesund; Lokomotiv Sofia - Metalurg Skopje 3:2 (0:1), první zápas 0:0, postupuje Lokomotiv; Žilina - KR Reykjavík 2:0 (1:0), první zápas 0:3, postupuje Reykjavík; FC Thun (Švýc.) - Vllaznia Skadar 2:1 (0:1), první zápas 0:0, postupuje Thun, Haag - Tauras (Lit.) 2:0 (1:0), první zápas 3:2, postupuje Haag; Westerlo - TPS Turku (Fin.) 0:0, první zápas 1:0, postupuje Westerlo; Gaziantepspor - FC Minsk 4:1 (1:0), první zápas 1:1, postupuje Gaziantepspor; Rabotnički - Juvenes/Dogana (San Marino) 3:0 (1:0), první zápas 1:0, postupují Rabotnički; Olympiakos Volos (Řec.) - Rad Bělehrad 1:1 (0:0), první zápas 1:0, postupuje Volos, Fulham - Crusaders FC (Sev. Ir.) 4:0 (1:0), první zápas 3:1, postupuje Fulham; RNK Split - NK Domžale (Slovin.) 3:1 (0:0), první zápas 2:1, postupuje Split; Saint Patrick's Athletic - Šachťor Karaganda 2:0 (1:0), první zápas 1:2, postupuje Saint Patrick's; Dundee United (Skot.) - Slask Vratislav 3:2 (3:1), první zápas 0:1, postupuje Vratislav; Bohemians (Ir.) - Olimpija Lublaň 1:1 (1:0), první zápas 0:2, postupuje Lublaň; Nacional Funchal (Port.) - Hafnarfjördur (Isl.) 2:0 (0:0), první zápas 1:1, postupuje Nacional, Austria Vídeň - Rudar Pljevlja (Č. Hora) 2:0 (1:0), první zápas 3:0, postupuje Austria.
Dvojice 3. předkola Evropské ligy (28. července - 4. srpna):
FK Sarajevo - Sparta Praha, AEK Larnaka (Kypr) - Mladá Boleslav, AZ Alkmaar - Jablonec, Atlético Madrid - Strömsgodset (Nor.), Young Boys Bern - Westerlo, Željezničar Sarajevo - Maccabi Tel Aviv, FK Ventspils (Lot.) - Crvena Zvezda Bělehrad, Vladikavkaz - FC Aktobe (Kaz.), Olimpija Lublaň - Austria Vídeň, Bursaspor - Gomel (Běl.), Aalesund - Elfsborg, Stoke - Hajduk Split, Pécs (Maď.) - Heart of Midlothian, Anorthosis Famagusta - FK Rabotnički (Mak.), Vorskla Poltava (Ukr.) - Sligo Rovers FC (Ir.), Rustavi (Gruz.) - Rennes, RNK Split - Fulham, Gaziantepspor - Legia Varšava, Hapoel Tel Aviv - FC Vaduz, Salcburk - Senica, Levski Sofia - Spartak Trnava, Midtjylland - Vitória (Port.), Dinamo Bukurešť - Varaždín, Karpaty Lvov (Ukr.) - Saint Patrick's Athletic, FC Thun (Švýc.) - Palermo, KR Reykjavík - Dinamo Tbilisi, Omonia Nikósie - ADO Den Haag, Bruggy - Karabach, Differdange 03 (Luc.) - Olympiakos Volos (Řec.), Mohuč - Gaz Metan Medias (Rum.), Bnei Jehuda Tel Aviv - Helsingborg, Ried - Bröndby Kodaň, Lokomotiv Sofia - Slask Vratislav, PAOK Soluň - Valerenga Oslo, Nacional Funchal (Port.) - BK Häcken (Švéd.).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..